Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. apríla 2006

Zajac nevidí dôvod premiestnenia štrajku do ulícŠtrajk zdravotníkov v slovenských nemocniciach je podľa ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca mzdový, preto nevidí dôvod, aby sa premiestňoval do ulíc. Minister tak reagoval na pripravované ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. apríla (WN/SITA) - Štrajk zdravotníkov v slovenských nemocniciach je podľa ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca mzdový, preto nevidí dôvod, aby sa premiestňoval do ulíc. Minister tak reagoval na pripravované zhromaždenie zdravotníckych pracovníkov, ktoré bude v stredu v Bratislave. Ako minister pripomenul, samotní štrajkujúci odmietli, že by ich štrajk bol politický, Zajac preto nevidí dôvod do situácie vstupovať. "Je to záležitosť medzi zamestnancami a zamestnávateľmi," dodal Zajac. Podľa neho aj zdržanlivosť v komentároch predstaviteľov politických strán je aj vzhľadom na predvolebnú kampaň namieste.

Zajac opäť potvrdil, že nemieni odvolať riaditeľa bratislavskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou Valeriána Potičného. Podľa ministra totiž stále nedostal písomné dôkazy, ktoré by potvrdzovali vyjadrenia štrajkového výboru, že Potičný zamestnancov nemocnice zastrašoval a snažil sa štrajk prekaziť. "Počkám, kým budem mať na stole dôkazy, že sa to stalo," zdôraznil Zajac.

Minister tiež odmietol možnosť svojej abdikácie. Ako dôvod nevidí ani medializované výsledky prieskumov verejnej mienky, podľa ktorých Zajacovu reformu zdravotníctva vnímajú občania najhoršie. Podľa ministra totiž občania hodnotia úroveň poskytovaných služieb v zdravotníctve, nie reformu.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bojkotovanie Hamasu je podľa Lavrova chybou
<< predchádzajúci článok
Digitálnu TV bude pre Slovak Telekom dodávať Alcatel