Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. marca 2010

Zákazníci VVS budú platiť za stočné viac o 4,6%Zákazníci Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a. s. (VVS) budú mať v tomto roku drahšie stočné. Priplatia si oproti vlaňajšku o zhruba 4,6 % viac. Kým vlani platili za stočné 0,7103 ...Zdieľať
Foto: SITA PREŠOV 18. marca (WEBNOVINY) - Zákazníci Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a. s. (VVS) budú mať v tomto roku drahšie stočné. Priplatia si oproti vlaňajšku o zhruba 4,6 % viac. Kým vlani platili za stočné 0,7103 eura za meter kubický bez dane z pridanej hodnoty (DPH), v tomto roku cena stúpne na 0,7433 eura za meter kubický bez dane z pridanej hodnoty. Ako informovala ekonomická riaditeľka VVS Anita Gašparíková, pre štvorčlennú rodinu by to mal byť nárast na rok o 4,3 eura.


Vodári pôvodne žiadali Úrad pre reguláciu sieťových odvetví o zvýšenie ceny aj za distribúciu a dodávku pitnej vody - vodného. Úrad ich žiadosti nevyhovel a ponechal cenu vodného na pôvodnej sume 1,1485 eura za meter kubický bez dane z pridanej hodnoty. Aj bez nárastu je to najvyššia cena za vodu na Slovensku. Ako argumentovala Gašparíková, dôvodom ich žiadosti v septembri minulého roku boli zlé prognózy očakávaných hospodárskych výsledkov. Zvýšili sa ich vstupy, hlavne výdavky za elektrickú energiu. Príjmy vodárov ovplyvnila aj kríza, ktorá sa prejavila zánikom niektorých firiem a tým poklesom počtu odberných miest.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť v januári tohto roku opätovne požiadala Úrad pre reguláciu sieťových odvetví o zvýšenie ceny vodného. Vodárne zatiaľ odpoveď nedostali. To znamená, že ich zákazníci si nemôžu byť istí, či za vodu v tomto roku nebudú platiť viac.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bajnaia zaujíma možný prelet izraelských lietadiel
<< predchádzajúci článok
Nezamestnanosť napriek slovám Fica vzrástla