Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. septembra 2021

Zamestnávatelia kritizujú štát za riadenie epidemickej situácie, hovoria o chaose aj nedostatkoch a chybách vo vyhláškachRacionálne riadenie epidemickej situácie podľa zamestnávateľov aj po dvoch rokoch zlyháva. Rozhoduje sa opäť za zatvorenými dverami a hrozí prijímanie ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_38764 dbea0608b9db4ac9b8671d49ccfddd78 676x451 2.9.2021 (Webnoviny.sk) - Racionálne riadenie epidemickej situácie podľa zamestnávateľov aj po dvoch rokoch zlyháva. Rozhoduje sa opäť za zatvorenými dverami a hrozí prijímanie zbytočne reštriktívnych a neefektívnych opatrení.


Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ) v tlačovej správe upozornila aj na to, že vláda už mesiace ignoruje ich žiadosti o spoločnú komunikáciu v oblasti prijímania protiepidemických opatrení.

Chyby pretrvávajú


Nedostatky, chyby a chaos v prijímaných vyhláškach a opatreniach podľa zamestnávateľov pretrvávajú, na čo pri ďalšom výraznom zhoršovaní epidemickej situácie v konečnom dôsledku doplatí celá krajina. Zástupcom zamestnávateľov tiež chýba vyhodnotenie efektivity doteraz prijatých protiepidemických opatrení.

Viac o téme: Koronavírus


Zamestnávatelia taktiež poukazujú na to, že so zmenou vedenia rezortu financií pravidelné stretnutia vlády a podnikateľského sektora zo dňa na deň zanikli. Zamestnávatelia pritom ešte v apríli tohto roka upozorňovali, že negatívne dopady pandémie na ekonomiku budú pretrvávať a vláda by mala mať záujem uvedené problémy riešiť.

Ministri rokujú osamote


„Nanešťastie, z rozhodnutia ministra financií v apríli sme sa dozvedeli, že podľa jeho názoru pandémia končí, ekonomická kríza pred nami nie je, podniky si vedú dobre, preto rokovania ekonomického krízového štábu zrušil s prísľubom, že vytvorí priestor pre pravidelnú komunikáciu zamestnávateľov a vlády. K jeho naplneniu však nedošlo,“ konštatoval prvý viceprezident RÚZ Mário Lelovský.

Už niekoľko mesiacov tak ministri o vývoji epidemickej situácie a prijímaní protiepidemických opatrení rokujú osamote. „Počas prvých dvoch vĺn pandémie bolo prijatých mnoho neefektívnych opatrení a na väčšinu z nich doplatili práve slovenskí zamestnávatelia a celá ekonomika. Sociálni partneri preto s odstupom času požiadali vládu o vyhodnotenie ich efektivity, s cieľom poučiť sa z chýb minulosti. Doposiaľ však taká analýza vypracovaná nebola,“ doplnil viceprezident RÚZ Jozef Špirko.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia kritizujú štát za riadenie epidemickej situácie, hovoria o chaose aj nedostatkoch a chybách vo vyhláškach © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žilinka obhajuje rozhodnutie prokuratúry zrušiť obvinenia voči Pčolinskému a Haščákovi
<< predchádzajúci článok
Čaputová: Slovensko a Nemecko sa môžu pochváliť strategickým partnerstvom a spojenectvom krajín (video)