23. januára 2015

Žampa 15.krát bodoval, v kombinácii siedmy, vyhral Pinturault

Na snímke slovenský lyžiar Adam Žampa.

Na snímke slovenský lyžiar Adam Žampa. Foto: TASR/AP

Kitzbühel 23. januára (TASR) - Slovenský lyžiar Adam Žampa v piatok podvečer po pätnásty raz bodoval v pretekoch Svetového pohára, keď v alpskej kombinácii v rakúskom Kitzbüheli skončil na 7. priečke. Je to jeho iba druhé umiestnenie v najlepšej desiatke pod hlavičkou prestížneho seriálu, v disciplíne zjazdárskej všestrannosti však už podobne ako v slalome prerazil na vrcholnom podujatí, keď na ZOH v Soči skončil pred rokom piaty.

Žampa získal do SP 36 bodov, stovku za víťazstvo zobral Francúz Alexis Pinturault, ktorý v renomovanom stredisku slávil ôsmy triumf v pretekoch SP, tretí kombinačný. Druhé miesto obsadil Rakúšan Marcel Hirscher (+0,69 s) tretí bol Čech Ondřej Bank (+0,94). Žampa v súčte super-G a slalomovej jazdy zaostal 1,12 s.

Predpoludním v superobrovskom slalome triumfoval Talian Dominik Paris, ktorý dosiahol svoj štvrtý triumf kariéry SP. Druhý skončil so stratou 6 stotín domáci Matthias Mayer a tretí jeho krajan Georg Streitberger (+0,34). Paris dostal v SP rekordnú prémiu 64.000 švajčiarskych frankov (65.000 eur) a pre APA povedal: "Je to môj druhý triumf na tomto kopci, asi mi to tu sedí. Pred dvoma rokmi som vyhral zjazd, ale teraz to bolo iné, bolo treba ísť dravo, ak chcel pretekár uspieť."