Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2021

Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, európsky Green Pass bude koncom júnaKaždý slovenský občan, ktorý bol zaočkovaný, sa vo veľmi krátkom čase stane majiteľom „prechodného" certifikátu a od 26. júna aj štandardného európskeho Green Passu. Na zverejnenom videu o tom ...Zdieľať
ockovanie 676x450 18.5.2021 (Webnoviny.sk) - Každý slovenský občan, ktorý bol zaočkovaný, sa vo veľmi krátkom čase stane majiteľom „prechodného" certifikátu a od 26. júna aj štandardného európskeho Green Passu. Na zverejnenom videu o tom ubezpečuje minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.


Ako dopĺňa, Slovensko sa ako člen Európskej únie dohodlo, ze 26. júna zavedie spoločné európske Green passy. V stredoeurópskom priestore však zároveň vznikla iniciatíva skoršieho otvárania hraníc na základe vzájomného uznávania národných certifikátov.

Samozrejme, v skorej dobe tak urobíme aj my. Môžem všetkých ubezpečiť, že občania, ktorí budú zaočkovaní, už tento týždeň dostanú takýto dokument, ktorý bude samozrejme platný pri prechode hraníc s krajinami, ktoré s nami susedia," uviedol minister. Stále pritom platí, že takéto potvrdenie si môžu vypýtať od svojho všeobecného lekára a čoskoro ho bude možné získať aj z databáz rezortu zdravotníctva.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, európsky Green Pass bude koncom júna © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prokurátori a policajti majú obavy zo skrátenia kolúznej väzby, zákon je podľa Kyselicu vyvážený
<< predchádzajúci článok
Ekonomika celej Európskej únie oslabila, Slovensko si však polepšilo

Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, európsky Green Pass bude koncom júna - diskusné fórum čitateľov