Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

09. septembra 2022

Zápasy Premier League odložili na znak úcty a rešpektu k zosnulej Alžbete II. a rovnaký krok spravili aj iné súťažeNa znak úcty a rešpektu k zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II. sa vedenie najvyššej anglickej futbalovej súťaže rozhodlo odložiť všetky víkendové ...Zdieľať
france_britain_queen_26435 6a67ed60af28452cbfded5bc47f0e6ae 676x451 9.9.2022  - Na znak úcty a rešpektu k zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II. sa vedenie najvyššej anglickej futbalovej súťaže rozhodlo odložiť všetky víkendové súboje 7. kola.


V sobotu 10. septembra sa malo konať spolu 7 duelov Premier League, v nedeľu ďalšie tri. Už skôr v Anglicku zrušili na piatok naplánované prestížne súťaže v golfe, krikete či dostihoch.

"Je to mimoriadne smutné obdobie nielen pre náš národ, ale aj milióny ľudí naprieč celým svetom, ktorí ju obdivovali. Spolu tak môžeme trúchliť nad jej stratou," uviedol výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters. Svoje víkendové súboje zrušili aj nižšie súťaže.

Britská vláda informovala, že necháva na rozhodnutí športových organizácií, ako sa rozhodnú v súvislosti s organizáciou podujatí v najbližších dňoch.

Najdlhšie vládnuca panovníčka v dejinách Spojeného kráľovstva Alžbeta II. skonala vo štvrtok podvečer vo svojom škótskom sídle Balmoral. Jej nástupcom na tróne sa stal jej syn Charles, ktorý sa stal kráľom Karolom III.
Zdroj: Webnoviny.sk - Zápasy Premier League odložili na znak úcty a rešpektu k zosnulej Alžbete II. a rovnaký krok spravili aj iné súťaže © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Po úmrtí kráľovnej Alžbety II. sa spustila operácia Jednorožec (9. 9. 2022)
 Kráľovná Alžbeta II. bola najdlhšie vládnucou panovníčkou v dejinách Spojeného kráľovstva a symbolom stability (foto) (9. 9. 2022)
 Kráľ Karol III. požiadal o dlhšie obdobie smútku za kráľovnou Alžbetou II. (9. 9. 2022)
 BRITÁNIA: VO VEKU 96 ROKOV ZOMRELA KRÁĽOVNÁ ALŽBETA II. (8. 9. 2022)
 Nový britský panovník bude známy ako kráľ Charles III. (8. 9. 2022)
 Kráľovná Alžbeta II. oslávi 70 rokov na tróne. Počas vlády zažila rozpad Sovietskeho zväzu či prvý let človeka do vesmíru (4. 2. 2022)nasledujúci článok >>
Hlavný partner SZĽH kritizuje rozhodnutie v súvislosti s hráčmi z KHL a ich reprezentáciou Slovenska
<< predchádzajúci článok
Slovenskí hokejisti pôsobiaci v Rusku môžu reprezentovať, nebudeme ako Švédi či Fíni