Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

26. mája 2007

Záujem o Šestáka, Žilina rokovala s BochumomNový slovenský futbalový majster MŠK Žilina začal rokovania s predstaviteľmi VfL Bochum o možnom prestupe útočníka Stanislava Šestáka do spomenutého nemeckého prvoligového klubu. Pod Dubeň ...Zdieľať
ŽILINA 26. mája (WEBNOVINY) - Nový slovenský futbalový majster MŠK Žilina začal rokovania s predstaviteľmi VfL Bochum o možnom prestupe útočníka Stanislava Šestáka do spomenutého nemeckého prvoligového klubu. Pod Dubeň pricestoval športový riaditeľ ôsmeho mužstva v tabuľke I. bundesligy 2006/2007 Stefan Kuntz. "Obe strany predložili svoje návrhy. VfL ponúkol podmienky klubu i hráčovi, svoje predstavy sme povedali aj my a na ťahu je teraz nemecké strana. MŠK je ochotný uvoľniť Šestáka - je to hráč, ktorý bol pri dvoch tituloch a svoju prácu tu odviedol veľmi dobre. Chceme, aby dostal možnosť potvrdiť kvality v špičkovej európskej súťaži. O Šestáka je záujem z viacerých strán a prestupové obdobie je na začiatku, takže uvidíme, čo prinesú najbližšie dni," povedal pre internetovú stránku MŠK Žilina Karol Belaník, generálny manažér tímu.

Uvažovanú sumu za transfer ani jedna strana nezverejnila. "Bochum patrí medzi kluby bez veľkých príjmov. Zásadne neplatí za transfery sumy okolo milióna eur. Prestupové tarify sa pohybujú od 200 do 300, maximálne 400 tisíc eur a Žilina chcela určite viac," povedal pre denník Šport hráčsky agent so znalosťou nemeckého trhu Peter Telek. Rovnaké noviny odhadli, že "šošoni" pýtajú za 24-ročného bývalého hráča Tatrana Prešov a Slovana Bratislava 800 000 eur.
"Samozrejme, že bundesliga je lákavá. Je však pred nami dlhá cesta. Rokovania sa môžu vyvinúť ešte hocijako," povedal pre portál Profutbal.sk Šesták a dodal: "Hlavne som rád, že je o mňa záujem. Môže sa však stať všetko. Aj to, že budem pôsobiť v Žiline budúci rok. Zmluvne som viazaný do leta 2009. Finančne dobrá ponuka je podľa mňa okolo jedného milióna eur. Oficiálne ponuky sú ešte od Cottbusu a Lechu Poznaň." Majiteľ klubu Jozef Antošík pre Šport povedal: "Osobne prihliadam predovšetkým na záujmy hráča. Podstatné je aj to, aby v budúcom klube hrával. Radi by sme zopakovali podobný prestup, aký nám vyšiel s Marekom Mintálom."
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cibulková s Tian-tian Sun, Gajdošová proti Petkovicovej
<< predchádzajúci článok
Deschamps odchádza z Juventusu Turín, možno do Lyonu

Záujem o Šestáka, Žilina rokovala s Bochumom - diskusné fórum čitateľov