Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. mája 2022

Zelenskyj otvoril filmový festival v Cannes a povedal, že potrebujeme nového Chaplina (video)V poradí 75. ročník Medzinárodného filmového festivalu vo francúzskom Cannes sa začal videopríhovorom ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ten sa objavil ...Zdieľať
volodymyr zelenskyj cannes 676x447 18.5.2022 (Webnoviny.sk) - V poradí 75. ročník Medzinárodného filmového festivalu vo francúzskom Cannes sa začal videopríhovorom ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ten sa objavil v utorok večer naživo cez satelit na videu v polokošeli s krátkym rukávom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktÚčastníkom podujatia na Francúzskej riviére, ktoré potrvá do 28. mája, adresoval posolstvo, kde hovoril o prepojení kinematografie s reálnym svetom. Odkázal pritom na filmy Apokalypsa (1979) od Francisa Forda Coppolu a Veľký diktátor (1940) od Charlieho Chaplina, ktoré sú podľa neho dosť podobné súčasným udalostiam súvisiacim s Ukrajinou.


„Potrebujeme nového Chaplina, ktorý ukáže, že kino našej doby nemlčí," povedal Zelenskyj, ktorý vzápätí po týchto slovách zožal veľký potlesk.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj otvoril filmový festival v Cannes a povedal, že potrebujeme nového Chaplina (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Divákom sa na Festivale pantomímy predstaví stovka umelcov
<< predchádzajúci článok
Videoklip Langoš od kapely Heľenine Oči ťa zaručene rozosmeje