Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. marca 2024

Zelenskyj označil Putina za „chorého a cynického“ človeka, čo sa rozpráva sám so sebouUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol obvinenia ruského vodcu Vladimira Putina z účasti Ukrajiny naZdieľať
russia_ukraine_war_79445 676x451 26.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol obvinenia ruského vodcu Vladimira Putina z účasti Ukrajiny na teroristickom útoku na predmestí Moskvy. Vraví, že podľa Putina sú teroristi všetci okrem neho.


„Putin sa dnes opäť rozprával sám so sebou a opäť to vysielali v televízii. Opäť obviňuje Ukrajinu. Choré a cynické stvorenie. Všetci sú teroristi, okrem seba, hoci on je ten, kto bol živí sa terorom dve desaťročia. On je ten jediný - najväčšie okno pre teror. On a jeho tajné služby. A keď bude preč, dopyt po terore a násilí zmizne s ním, pretože je to jeho požiadavka. Nikoho iného," uviedol Zelenskyj vo vyhlásení jeho kancelárie.


Zelenskyj zdôraznil, že teraz je mimoriadne dôležité venovať pozornosť tým, ktorí potrebujú podporu. Aj keď je podľa neho pre ľudí nepohodlné žiadať o pomoc druhých, treba sa venovať sebe, podporovať a nenechať ľudí s ťažkosťami samých.


Pri piatkovom útoku na koncertnú sieň v Krasnogorsku na okraji Moskvy prišlo o život 137 ľudí. Napriek tvrdeniam i dôkazom zahraničných spravodajských služieb, že za útokom stál Islamský štát, ruský režim sa to snažil využiť na propagandistické účely a pripísať spolupáchateľstvo Ukrajine.
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj označil Putina za „chorého a cynického“ človeka, čo sa rozpráva sám so sebou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fakulta sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity potvrdila status excelentného výskumného pracoviska
<< predchádzajúci článok
Island reaguje na českú iniciatívu nákupu munície pre Ukrajinu, krajine prispejú dvomi miliónmi eur