Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2019

Zeman v Budapešti ocenil, že Maďarsko obstálo v otázke migrácieNa snímke zľava český prezident Miloš Zeman a maďarský prezident János Áder počas stretnutia v Budapešti 15. mája 2019.Zdieľať
Na snímke zľava český prezident Miloš Zeman a maďarský prezident János Áder počas stretnutia v Budapešti 15. mája 2019. Foto: TASR/AP
Budapešť 15. mája (TASR) - Český prezident Miloš Zeman v stredu v Budapešti ocenil spôsob, akým Maďarsko v uplynulých rokoch v otázke migrácie obstálo, aj keď túto krajinu za jej postoj zvykli kritizovať. Podľa agentúry MTI to Zeman povedal po schôdzke s prezidentom Maďarska Jánosom Áderom.


Prezidenta Českej republiky, ktorý v utorok pricestoval na trojdňovú oficiálnu návštevu Maďarska, prijal Áder s vojenskými poctami pred Sándorovým palácom na budínskom Hradnom vrchu.

Hlavy štátov sa zhodli v otázkach ilegálnej migrácie, boja proti terorizmu, zlepšenia konkurencieschopnosti regiónu i krajín Vyšehradskej štvorky, ako aj energetickej bezpečnosti.

"Totožné postoje zastávame aj v tom, že z hľadiska energetickej bezpečnosti je využívanie atómovej energie nevyhnutné," dodal Áder s poznámkou, že Zeman navštívi aj jadrovú elektráreň v juhomaďarskom Paksi.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kamionista zomrel, keď ho na Eurovízii privalilo osvetľovacie teleso
<< predchádzajúci článok
Odberatelia majú obavy po útokoch na lode a ropovod v Perzkom zálive

Zeman v Budapešti ocenil, že Maďarsko obstálo v otázke migrácie - diskusné fórum čitateľov