26. septembra 2014

Žilina opäť bez výhry, Martinu podľahla v nájazdoch

Na snímke uprostred útočník Martina Tibor Varga vyrovnáva na 1:1 v 6. kole hokejovej Tipsport extraligy MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin v Žiline v piatok 26. septembra 2014. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Žilina 26. septembra (TASR) - V zápase prvého s posledným tímom tabuľky mali spočiatku navrch domáci. Kristek po úvodnej rozohrávke trafil iba žrď, ale Štěpán Novotný už po samostatnom úniku otvoril skóre stretnutia. V nasledujúcej presilovej hre nádejné príležitosti nepremenili Novotný a Dlouhý, Krčula zasa netrafil odkrytú bránu. Žilina bola aktívnejšia, ale Martin kontroval z protiútokov. V 17. minúte z ojedinelej šance vyrovnal Galamboš, ktorý na dvakrát pretlačil puk za Landsmanov chrbát.

Ešte na konci prvej tretiny Lauff vylúčil dvoch Martinčanov a na začiatku druhej tak domáci hrali v početnej výhode o dvoch hráčov. Nevypracovali si však výraznejšiu príležitosť a hostia sa bezpečne ubránili. V 31. minúte priniesla spolupráca elitného útoku Martina vedúci gól, Markovič znovu našiel Galamboša a ten sa presadil druhýkrát v stretnutí. V ďalšom priebehu sa domáci akoby psychicky zložili, nedokázali si poriadne prihrať a iba vďaka Landsmanovi prehrávali aj pred druhou prestávkou len o gól.

V úvode tretej časti sa veľa vylučovalo, v krátkom priebehu išli na trestnú lavicu až traja domáci hokejisti. Hostia hrali dlhú presilovku o dvoch hráčov a tesne pred jej koncom Jokeľ zvýšil na 3:1. Žilinčania sa však dokázali pozviechať a v 47. minúte Drábek v páde z ťažkej pozície znížil. O šesť minút neskôr bolo vyrovnané, keď Dlouhého strelu od modrej čiary tečoval Milan Procházka. O malú chvíľu mohli domáci v početnej chvíli ísť dokonca do vedenia, ale Šimkov samostatný prienik Čech zlikvidoval.

V predĺžení sa korčuľovalo hore-dole, ale brankári veľa práce nemali a víťaza museli určiť až samostatné nájazdy. Jediným úspešným exekútorom bol hosťujúci Peter Galamboš a víťazným gólom zavŕšil svoj hetrik. Žilina tak okrem zápasu s dvadsiatkou v tejto sezóne stále nevyhrala. MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
2. Š. Novotný (J. Šimko, Kanko), 47. Drábek (Dlouhý, Heřman), 52. Milan Procházka (Dlouhý) - 17. Galamboš (J. Markovič, T. Varga), 31. Galamboš (J. Markovič), 44. Jokeľ (Fujerík, Suja), rozhodujúci samostatný nájazd premenil Galamboš. Rozhodovali: Lauff - R. Bednár, R. Gavalier, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1230 divákov

Žilina: Landsman - J. Hertl, J. Moravec, J. Jelínek, Krčula, Ďurkech, J. Dlouhý, Kadela - Milan Procházka, Kristek, Horna - J. Šimko, Š. Novotný, Kanko - Drevenák, Heřman, M. Valášek - J. Kubiš, Drábek, A. Lipovský - Haluza
Martin: J. Čech - Ďatelinka, L. Matejka, Kolba, M. Dvořák, Brcko, T. Tupý, Fillo, Rusina - J. Markovič, Galamboš, T. Varga - A. Themár, Fujerík, L. Klíma - Jokeľ, Pokrivčák, Suja - Šugár, Dírer, Jurášek