24. júla 2012

Žilina po prehre v Izraeli vypadla z bojov o Ligu majstrov

Úradujúci slovenský futbalový šampión MŠK Žilina nepostúpil do 3. predkola Ligy majstrov 2012/2013. "Šošoni" prehrali v utorňajšej odvete 2. predkola kontinentálneho pohára ...

zilina banska bystrica HAIFA 24. júla (WEBNOVINY) - Úradujúci slovenský futbalový šampión MŠK Žilina nepostúpil do 3. predkola Ligy majstrov 2012/2013.

"Šošoni" prehrali v utorňajšej odvete 2. predkola kontinentálneho pohára číslo jeden s izraelským tímom Hapoel Ironi Kirjat Šmona 0:2 a keďže minulotýždňový prvý duel pod Dubňom sa skončil víťazstvom domácich 1:0, do ďalšej fázy sa kvalifikoval izraelský majster.

Hapoel bol v odvete jednoznačne lepší tím, utvoril si množstvo príležitostí, z ktorých dvakrát skóroval. Góly dávali v druhom polčase Ahmed Abed a Šimon Abuhatzira.

Výsledok - LM 2012/2013 - 2. predkolo - odveta

Hapoel Ironi Kirjat Šmona (Izr.) - MŠK Žilina (SR) 2:0 (0:0), prvý zápas 0:1, do 3. predkola LM 2012/2013 postúpil Hapoel Ironi Kirjat Šmona

Góly: 70. Abed, 77. Abuhatzira, ŽK: 30. Dušan Matovič, 75. Tzedek - 55. Šulek, 60. T. Majtán, 90.+ S. Angelovič, rozhodoval: Bojko (Ukr.)

Kirjat Šmona: Amos - Gabai, Hassarmi, Tzedek, Dušan Matovič - Rochet (69. Abed), Gerzicich, Tasevski (60. Gazal) - Abuhatzira, Badaš (86. Wahaba), D. Solari
Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Leitner, S. Angelovič - Pečovský, Šulek (81. Paur) - Barčík, Pich - M. Ceesay (46. Azevedo Guima), T. Majtán (66. Deza)

I. polčas

Domáci mali jednoznačne lepší vstup do stretnutia. Hneď v 2. min mal obrovskú príležitosť Abuhatzira, ktorý sa dostal za žilinskú obranu, ale zoči - voči Dúbravkovi netrafil bránku.

O tri minúty sa ten istý hráč ocitol po krásnej narážačke v šestnástke súpera, ale spálil ďalšiu tutovku. Na začiatku 14. min neuspeli domáci v ďalšej superšanci, kapitán Rochet pálil volejom zblízka vysoko nad.

Domáci pokračovali v tlaku a zahadzovali jednu šancu za druhou, v ďalšej neuspel po chybe Leitnera opäť Rochet. Žilinčania mohli udrieť v 34. min, keď si Majtán pekne na hrudi spracoval prihrávku a z otočky mieril len tesne vedľa. V záverečnej minúte prvého dejstva ešte krásnym zákrokom zneškodnil žilinský gólman priamy kop Solariho.

II. polčas

Aj úvod druhej štyridsaťpäťminútovky patril izraelskému šampiónovi, na začiatku 52. min nebezpečne hlavičkoval Badaš. Vzápätí mal dve solídne príležitosti v krátkom časovom úseku Solari, ale v oboch prípadoch vystrelil nad bránku. Izraelčania mali aj smolu, keď Abuhatzira po vyše hodine hry nastrelil brvno.

Hapoel zužitkoval svoj obrovský tlak v 70. min, keď center Gabaia pred bezmocným Dúbravkom tečoval striedajúci Abed, ktorý bol na ihrisku len minútu. Druhý úder zasadili domáci Žilinčanom v 77. min.

Obrovskú chybu Leitnera pri rozohrávke chladnokrvne potrestal Abuhatzira. Izraelčania už do konca zápasu nepustili "šošonov" do príležitosti a postrážili si dvojgólový náskok, ktorý ich posunul do 3. predkola LM 2012/2013.