12. mája 2007

Žilina s prehľadom porazila Artmediu

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 10. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 skupina o titul: MŠK Žilina - Artmedia Bratislava 6:1 ...

BRATISLAVA 12. mája (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 10. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007

skupina o titul:

MŠK Žilina - Artmedia Bratislava 6:1 (3:0)
Žilinčania začali zápas, ktorý mohol veľa napovedať v boji o majstrovský titul, vo veľkom tempe a vo veľkom štýle. Hostí z pravého brehu Dunaja doslova uzemnili pohybom, presnými prihrávkami, výberom miesta a aktivitou. Z toho pramenili aj šance. Po šiestich minútach vysunul Jež do sóla Porázika, ale Kamenár loptu výborne vyrazil. O minútu žilinský útočník hlavou po centri Šestáka trafil vedľa brány. V 13. minúte po rohu z pravej strany priťukol hlavou Hubočan loptu Porázikovi a ten v páde hlavou prekonal Kamenára po prvý raz. O tri minúty fauloval v šestnástke Buryán Porázika a z nariadenej penalty Šesták zvýšil. Skvelú polhodinu domácich zakončil v 28. minúte Štyvar, keď po prihrávke do uličky od Ježa namieril presne a bolo prakticky rozhodnuté. K slovu sa potom dostali aj hostia. V 38. min. Mráz trafil loptu v páde a domáci gólman ju vytlačil na roh. V nadstavenom čase prvého dejstva pálil ešte Oravec z otočky vedľa pravej žrde. Tak ako Artmedia prvý polčas ukončila, tak začala aj druhý, no tentoraz s gólovým efektom. Oravec po zaváhaní žilinskej obrany v 47. min. znížil na 1:3 a vyzval spoluhráčov k väčšej aktivite. Žilina nepochopiteľne púšťala hostí do tlaku a keď Porázik v 55. min. nepremenil ani svoj druhý nájazd na Kamenára, musel Kuciak hasiť vo viacerých dobrých šanciach hostí. V 68. min. mal najväčšiu príležitosť Mráz, ale domáci gólman jeho hlavičku na čiare vyrazil. Veľké striedanie sa potom podarilo domácemu trénerovi Vrbovi, ktorý namiesto Devátého poslal Vršiča. Ten sa po 2 minútach na trávniku dokázal v 78. min vložiť do centra od Šestáka a žilinské víťazstvo dostalo opäť jasné kontúry. O päť minút sa Vršič postavil k priamemu kopu z 25 metrov a po excelentnej strele priamo pod brvno zvýšil na 5:1. Zo strany Slovinca to nebolo všetko. V 86. minúte sa oprel do lopty, ktorá po teči jedného z hostí skončila za bezmocným Kamenárom. Za desať minút pobytu na trávniku si tak na svoje konto pripísal čistý hetrik. Záver sa niesol v znamení fanúšikovských osláv a za víťazstvo ďakovali diváci hráčom dlhotrvajúcim potleskom.

Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Zápas by som rozdelil na tri časti. Prvý polčas sme hrali moderný futbal a okrem vedenia 3:0 sme mali pár ďalších šancí. Po góle v druhom polčase sme hrali 25 minút akoby v útlme, robili sme zbytočné chyby a boli sme všade neskoro. Všetko mohlo vyzerať inak, ak by hostia svoje šance využili. S treťou fázou po príchode Vršiča, ktorý urobil hetrik za 10 minút a rozhodol o našom víťazstve, som maximálne spokojný. Som rád, že sme vyhrali aj preto, že to bol zápas, v ktorom oba tímy hrali útočne, pre divákov a tým sa taký futbal páčil."

Štefan Horný (tréner Artmedie): "Gratulujem domácim k výsledku a k dobrej hre. Som sklamaný nielen z výsledku, ale predovšetkým z hry. Hráči ma sklamali pri štandardkách a prakticky už po 12 minútach bolo o výsledku rozhodnuté. Žilina bola jesenným majstrom, je zatiaľ na čele tabuľky a zrejme bude prvá aj na konci súťaže. My sme zodvihli hlavu na 20 minút druhej časti, ale prišla chyba, Vršič dal gól a zase bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Výsledok je pre nás krutý, ale teší ma, že zápas sa divákom páčil."