20. júla 2008

Zlato pre Rusko, Slovenky skončili siedme

Vo finále II. majstrovstiev sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave zvíťazila v Sibamac aréne Národného tenisového centra ruská reprezentácia nad Srbskom 27:22, hoci po I. polčase ešte ...

BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) - Vo finále II. majstrovstiev sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave zvíťazila v Sibamac aréne Národného tenisového centra ruská reprezentácia nad Srbskom 27:22, hoci po I. polčase ešte prehrávala 12:16. Bronz si vybojovali mladé Dánky po triumfe 24:21 nad Francúzskom. Slovenské reprezentantky obsadili konečné 7. miesto. Zverenky trénera Róberta Popluhára ešte v sobotu v súboji o siedmu priečku zdolali rovesníčky z Angoly 27:18 (12:9). "V prvom rade musím povedať, že som spokojný, pretože sme chceli vyhrať. Splnili sme náš druhý cieľ, ktorým bolo siedme miesto," uviedol kormidelník kadetiek SR R. Popluhár. Výsledky - súhrn: O 1. miesto: Rusko - Srbsko 27:22 (12:16) O 3. miesto: Francúzsko - Dánsko 21:24 (10:12) O 5. miesto: Kórejská republika - Španielsko 28:31 (15:12) O 7. miesto: Slovensko - Angola 27:18 (12:9) SITA