25. februára 2007

Zlato v súťaži družstiev pre Rakúsko

Na 48. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v japonskom Sappore si zlatú medailu v nedeľňajšej súťaži družstiev na veľkom mostíku HS-134 vybojovali obhajcovia prvenstva z MS ...

SAPPORO 25. februára (WEBNOVINY) - Na 48. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v japonskom Sappore si zlatú medailu v nedeľňajšej súťaži družstiev na veľkom mostíku HS-134 vybojovali obhajcovia prvenstva z MS 2005 v Oberstdorfe - reprezentanti Rakúska, ktorí viedli aj po prvom kole. Kvarteto v zložení Wolfgang Loitzl, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler a Thomas Morgenstern získalo po ôsmich absolvovaných skokoch celkovú známku 1000,2 bodu a zaslúžene sa tešilo z triumfu. Strieborná medaila za favorizovanými olympijskými víťazmi zo ZOH 2006 patrí v konkurencii 13 tímov Nórsku (spolu 953,3 b), štvorica Tom Hilde, Anders Bardal, Anders Jacobsen a Roar Ljökelsöy však stratila na víťazných Rakúšanov až 46,9 bodu. Severania si tak v porovnaní s predchádzajúcim šampionátom v Oberstdorfe polepšili o jednu priečku. Tretie miesto prekvapujúco obsadili na radosť domácich priaznivcov skokani Japonska (905,9 b). Až štvrtí skončili Fíni (869,8 b), ktorí tak nezopakovali svoje "strieborné" umiestnenie spred dvoch rokov. Na 5. mieste klasifikovali v nedeľu v Sappore tím Poľska (857,2 b), najlepšiu šestku uzatvára Rusko (849,5 b). Do druhého finálového kola postúpilo iba prvých osem krajín, Slovensko nemalo v súťaži družstiev svoje zastúpenie.

MS 2007 v Sappore - veľký mostík HS-134 - súťaž družstiev - nedeľa - konečné poradie:
1. Rakúsko (Wolfgang Loitzl, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern) 1000,2 bodu, 2. Nórsko (Tom Hilde, Anders Bardal, Anders Jacobsen, Roar Ljökelsöy) 953,3, 3. Japonsko (Šohhei Točimoto, Takanobu Okabe, Daiki Ito, Noriaki Kasai) 905,9, 4. Fínsko (Arttu Lappi, Matti Hautamäki, Harri Olli, Janne Ahonen) 869,8, 5. Poľsko (Kamil Stoch, Piotr Zyla, Robert Mateja, Adam Malysz) 857,2, 6. Rusko (Dmitrij Ipatov, Ilja Rosliakov, Denis Kornilov, Dmitrij Vasiliev) 849,5, 7. Švajčiarsko (Simon Ammann, Michael Möllinger, Guido Landert, Andreas Küttel) 839,1, 8. Nemecko (Stephan Hocke, Tobias Bogner, Jörg Ritzerfeld, Martin Schmitt) 837,6 (týchto osem krajín postúpilo do druhého finálového kola), 9. Česko 373,8, 10. Slovinsko 372,9, 11. Kazachstan 286,9, 12. Kanada 248,6, 13. Ukrajina 221,2.