Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. mája 2023

Zneužil priestor na politický boj a útoky voči politickým súperom, kritizuje SaS-ka premiéra Hegera za vystúpenie v RTVSDočasne poverený predseda vlády Eduard Heger (Demokrati) využil Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS), myslí si stranaZdieľať
bp_6145 2 676x451 5.5.2023 (SITA.sk) - Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger (Demokrati) využil Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS), myslí si strana Sloboda a Solidarita (SaS). Uviedla to v tlačovej správe. Heger podľa SaS vystúpil vo verejnoprávnom médiu ako predseda politického subjektu, nie ako premiér, a útočil na politických súperov.


Miesto toho, aby Eduard Heger s pokorou priznal zlyhania vlastných ministrov, zneužil priestor vo verejnoprávnej televízii na politický boj a útoky voči politickým súperom. Mimoriadne vystúpenia ústavných činiteľov v RTVS boli v poslednom období využívané hlavne v súvislosti s vojnou na Ukrajine či koronavírusom," vraví podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Dodal, že rozprávať o rizikách úradníckej vlády je strašenie a úsilie o udržanie vo funkciách. „Považujeme momentálne za kľúčové, aby prezidentka Zuzana Čaputová zaujala k aktuálnej politickej situácii jasnú pozíciu," povedal Gröhling. Strana SaS je pripravená podporiť úradnícku vládu, ak sa pre ňu rozhodne hlava štátu.


Zdroj: SITA.sk - Zneužil priestor na politický boj a útoky voči politickým súperom, kritizuje SaS-ka premiéra Hegera za vystúpenie v RTVS © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko pravdepodobne nebude schopné ochrániť svoje železnice pred sabotážami, tvrdia Briti
<< predchádzajúci článok
Žena sa chytila do klasickej pasce a prišla o stovky eur. Ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom?