Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. mája 2013

Zomrel známy kostýmový výtvarník Milan ČorbaVo veku 72 rokov zomrel známy slovenský kostýmový výtvarník Milan Čorba. "Túto správu som sa dozvedel dnes nad ránom," potvrdil pre agentúru SITA vedúci katedry scénografie ...Zdieľať
milan corba BRATISLAVA 12. mája  - Vo veku 72 rokov zomrel známy slovenský kostýmový výtvarník Milan Čorba.


"Túto správu som sa dozvedel dnes nad ránom," potvrdil pre agentúru SITA vedúci katedry scénografie Divadelnej fakulty Vysokej školy múzických umení Peter Čanecký.

"Bol to veľmi vzácny človek, pre školu, aj pre profesiu. Osobne ma to veľmi zasiahlo," dodal Čanecký, na ktorého katedre Milan Čorba pôsobil. Vyučoval kostýmovú tvorbu a hmotnú kultúru.

Milan Čorba sa narodil 26. júla 1940 v Bratislave, študoval na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Bol manželom známej slovenskej herečky Emílie Vášáryovej.

Od roku 1984 pôsobil v Slovenskom národnom divadle, spolupracoval aj s divadlami v Prahe, Brne, Martine, Zvolene a Prešove. Vytvoril stovky divadelných a filmových kostýmových návrhov aj pre zahraničie. Od roku 1969 navrhol kostýmy do vyše štyridsiatky filmov.

Medzi jeho výraznými titulmi sú televízne a hrané filmy: Mário a kúzelník, Čakanie na Godota, Balada o siedmich obesených, Ružové sny, Tisícročná včela, Noční jazdci, Obsluhoval jsem anglického krále, Orbis Pictus, Kuře melancholik, Višňový sad, La traviata a ďalšie. V roku 2010 sa stal držiteľom Krištáľového krídla za celoživotné dielo.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štáty G7 chcú urýchliť bankové reformy
<< predchádzajúci článok
Slovenskí vojaci v Afganistane poopravovali húfnice

Zomrel známy kostýmový výtvarník Milan Čorba - diskusné fórum čitateľov