Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2023

Zoroslav Kollár vytiahol možné zneužitie SIS a plánuje zverejniť aj ďalšie informácie zo súkromia Borisa Kollára (video)Právnik Zoroslav Kollár plánuje podniknúť „nejaké" kroky voči predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Zdieľať
6482d07d1aba8189184057 676x451 26.9.2023 (SITA.sk) -Právnik Zoroslav Kollár plánuje podniknúť „nejaké" kroky voči predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina).

Bola SIS zneužitá?


Ako sám uviedol vo videu, B. Kollár klame, ak tvrdí, že Z. Kollár daroval auto značky Mercedes za 130-tisíc eur jeho bývalej partnerke Barbore Richterovej. Dodáva, že auto patrí spoločnosti, ktorá si ho len dočasne zapožičala.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023


„Zaujímavé je, že sa ťa do dnešného dňa nikto neopýtal, odkiaľ máš informáciu, že auto, ktoré spomínaš, nejako súvisí so mnou. Ty túto informáciu nemôžeš získať legálnym spôsobom. V uvedenej veci som podal trestné oznámenie a po niekoľkých mesiacoch sa dostavil výsledok. Mám relevantnú informáciu z prostredia polície, že lustrácia auta, ktoré používala Richterová bola urobená pracovníkom Slovenskej informačnej služby (SIS)," tvrdí Z. Kollár a zároveň povedal, že SIS bola týmto spôsobom zneužitá.

Z. Kollár si myslí, že predseda parlamentu požiadal bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý mal nariadiť riaditeľovi SIS, aby zistil, kto má uvedené auto prenajaté a pracovník urobil nezákonnú lustráciu. Právnik je zároveň presvedčený, že V. Pčolinský nikdy neprestal v SIS pôsobiť.

Znalecký posudok


Z. Kollár vo videu ďalej vyvrátil aj ďalšie vyjadrenie B. Kollára, ktorý začiatkom augusta tvrdil, že Z. Kollár dal Eme Ferusovej 40-tisíc eur na to, aby zverejnila nepravdivé informácie na adresu predsedu parlamentu.

„Ja som slečne Ferusovej žiadne peniaze nesľúbil, ani nedal. Ale keď som si naštudoval všetky informácie, ktoré Ferusová zverejnila, tak som presvedčený, že zverejnila pravdu. Videl som ťa, ako opakovane chodíš na štátnej limuzíne k slečne Ferusovej ,odbúravať stres´ alebo inak povedané súložiť. Ja som tam totiž takmer rok býval poschodie nad ňou," povedal.Podľa Z. Kollára mal B. Kollár zverejniť nahrávku, v ktorej mala Ferusová povedať, že právnik Kollár jej mal ponúknuť 40-tisíc eur. Dodáva, že nahrávku dal preveriť.

„Objednal som si v Ústave súdneho inžinierstva v Žiline znalecký posudok. Pre krátkosť času zatiaľ urobili iba odborné stanovisko. Z toho vyplýva, že nahrávka je presne taká, ako tvoja diplomovka. Podvod a klamstvo," tvrdí Z. Kollár. Ústav podľa Z. Kollára skonštatoval, že nahrávka bola pravdepodobne zložená z viacerých iných nahrávok.

Dôkazy v podobe komunikácie a printscreeny


Právnik Kollár ďalej plánuje zverejniť ďalšie informácie týkajúce sa súkromia Borisa Kollára. Z. Kollár tvrdí, že Richterová a Ferusová nie sú jediné ženy, na ktorých predseda parlamentu páchal fyzické násilie. Zároveň chce spomenúť „zaujímavé skúsenosti" s bratmi Pčolinskými či exministrom práce Milanom Krajniakom (Sme rodina).

Boris Kollár podal na Generálnej prokuratúre (GP) trestné oznámenie na organizovanú skupinu, ktorej členom je napr. podnikateľ Zoroslav Kollár či Tomáš Rajecký. Tí mali podľa Kollárových slov šíriť viaceré dezinformácie o jeho osobe a hnutí. Ako ďalej uviedol predseda parlamentu na tlačovej besede začiatkom augusta, dezinformácie šírili cez Kollárovu bývalú priateľku Barboru Richterovú.

Generálnej prokuratúre predložil dôkazy v podobe komunikácie a printscreeny. „Dostali sme informácie a máme dôkazy, že táto organizovaná skupina ponúkla určitej osobe 40-tisíc eur za to, aby šírila nepravdivé informácie o moje osobe a našom hnutí. Skupine ide o zdiskreditovanie a manipuláciu parlamentných volieb tým, že budú ovplyvňovať verejnú mienku až do volieb, aby tak zvrátili ich výsledky," uviedol Kollár.


Zdroj: SITA.sk - Zoroslav Kollár vytiahol možné zneužitie SIS a plánuje zverejniť aj ďalšie informácie zo súkromia Borisa Kollára (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HDP Ukrajiny vzrástol o takmer 20 percent, zvýšenie spôsobil medzinárodný obchod aj cudzia pomoc
<< predchádzajúci článok
Proces v kauze korupcie na východoslovenských súdoch bude pokračovať až v novembri