Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

08. septembra 2020

Žralok napadol v Austrálii surfistu, muž zomrel i napriek okamžitej pomociPri pobreží austrálskeho mesta Gold Coast v utorok žralok napadol surfistu a spôsobil mu ťažké zranenia, ktorým zakrátko podľahol. Na známej pláži Greenmount vytiahli 50-ročného muža na breh ďalší ...Zdieľať
gettyimages 1061200186 676x359 8.9.2020  - Pri pobreží austrálskeho mesta Gold Coast v utorok žralok napadol surfistu a spôsobil mu ťažké zranenia, ktorým zakrátko podľahol. Na známej pláži Greenmount vytiahli 50-ročného muža na breh ďalší surfisti. Spoločne s plavčíkmi sa mu snažili poskytnúť prvú pomoc, no o niekoľko minút skonal.


Smrť surfistu v Gold Coast je iba druhá po útoku žraloka od roku 1962, keď na 85 mestských plážach nastražili proti žralokom siete a pasce. Expertíza spred troch rokov však poukázala na to, že spomenuté siete v štáte Queensland spôsobujú viac škody ako úžitku.

Návštevníkom pláží údajne poskytujú falošný pocit bezpečia a okrem toho zabíjajú chránené morské druhy vrátane veľrýb a korytnačiek, ktoré v sieťach uviaznu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žralok napadol v Austrálii surfistu, muž zomrel i napriek okamžitej pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko chce postaviť vlastnú rampu na odpaľovanie satelitov v Severnom mori
<< predchádzajúci článok
Palm Springs, najlepšie hodnotená komédia roka

Žralok napadol v Austrálii surfistu, muž zomrel i napriek okamžitej pomoci - diskusné fórum čitateľov