23. októbra 2022

Zranení Slafkovský a Černák nehrali, Mešár opäť zažiaril a v Bostone sa rozlúčili s Chárom (video)

Slovenský hokejista Filip Mešár sa v zámorskej juniorskej OHL prezentoval ďalším vydareným stretnutím. Hráč Kitchener ...

wild_bruins_hockey_89249 e21532dc41be4102b36a49cc23ab2a89 676x451 23.10.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejista Filip Mešár sa v zámorskej juniorskej OHL prezentoval ďalším vydareným stretnutím. Hráč Kitchener Rangers, kam ho poslalo vedenie účastníka NHL Montrealu Canadiens, sa v sobotňajšej konfrontácii na ľade tímu Guelph Storm pričinil dvomi zásahmi o triumf hostí 4:3 po predĺžení.

Osemnásťročný rodák zo Spišskej Belej najprv v 36. min znížil na 2:3 a v druhej minúte predĺženia rozhodol zápas. Mešár nadviazal na svoj piatkový debut v OHL, keď v zápase proti Sudbury Wolves (7:2) zaznamenal gól a tri asistencie.

Zahral si len Tatar a Fehérváry

V NHL sa v rámci sobotňajšieho večera predstavili dva slovenskí hokejisti. Obranca Martin Fehérváry odohral pri víťazstve nad Los Angeles Kings (4:3) viac ako 19 minút, počas ktorých sa do štatistík zapísal jednou strelou a piatimi „hitmi“.

Hral aj útočník New Jersey Devils Tomáš Tatar. V dueli proti San Jose Sharks (2:1) strávil na ľade 14:50 min a dovedna trikrát ohrozil bránku „žralokov“.

Boston sa rozlúčil s Chárom

Obranca Tampy Bay Erik Černák ani útočník Montrealu Juraj Slafkovský pre zranenia do sobotňajších duelov nezasiahli.

V Bostone sa pred zápasom s Minnesotou rozlúčili s dlhoročným kapitánom „medveďov“ Zdenom Chárom, ktorý nedávno ukončil kariéru. Chára pred stretnutím, ktoré sa skončilo triumfom domácich 4:3 po predĺžení, vhodil slávnostné buly.

Nevyhral len Nemcov tím

V nižšej zámorskej súťaži AHL sa útočník Miloš Kelemen gólovou prihrávkou podieľal na víťazstve Tucsonu Roadrunners nad Bakersfield Condors 5:3. V doterajších troch dueloch AHL 2022/2023 nazbieral dva body, predtým v úvodnom vystúpení skóroval.

V sobotňajších stretnutiach AHL boli v akcii i Marián Studenič (Texas Stars), Martin Pospíšil (Calgary Wranglers) i obranca Šimon Nemec. Prví dvaja sa tešili z víťazstiev, Nemcov tím Utica Comets prehral v Providence 1:2.

Zdroj: Webnoviny.sk - Zranení Slafkovský a Černák nehrali, Mešár opäť zažiaril a v Bostone sa rozlúčili s Chárom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Hamšík svojím gólom rozhodol o víťazstve Trabzonsporu. Najdôležitejšie bolo získať tri body, vraví (foto+video)