Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. februára 2024

Šimečka: Vďaka tlaku z námestí aj tvrdému opozičnému odporu stiahla vláda novelu o ochrane oznamovateľovTvrdý opozičný odpor v parlamente spolu s tlakom z námestí má zmysel a aj vďaka tomuto tlaku stihla vláda novelu zákona o ochrane oznamovateľov. Povedal to líder Progresívneho ...Zdieľať
michal simecka 676x484 21.2.2024 (SITA.sk) - Tvrdý opozičný odpor v parlamente spolu s tlakom z námestí má zmysel a aj vďaka tomuto tlaku stihla vláda novelu zákona o ochrane oznamovateľov. Povedal to líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.


„Na brutálne problémy, ktoré by takáto likvidácia inštitútu oznamovateľov spôsobila, upozornili aj európske inštitúcie. Niekedy sa zdá, že Ficov valec našu krajinu nemilosrdne valcuje, ale nie je to úplne tak. Sme v tom spolu, sme aktívni a odhodlaní, a do každého jedného zápasu pôjdeme naplno. A prídu aj výsledky,“ uviedol.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v stredu zdôvodnil, že stiahnutím novely chceli dať priestor na širšiu odbornú debatu. Vláda ju pôvodne navrhovala prerokovať rovnako ako novelu Trestného zákona v skrátenom legislatívnom konaní.

Jedným z dôvodov stiahnutia novely boli aj výhrady predsedníčky Úradu na ochranu oznamovateľov Zuzany Dlugošovej, ktorá upozornila, že už v predchádzajúcom období sme nedostatočne prevzali európsku smernicu.

„Máme dôležitejšie návrhy zákonov, ktoré je potrebné prerokovať, a nechcem, aby parlament len mlátil prázdnu slamu a opozícia z toho vytĺkala politický kapitál,“ vyhlásil Šutaj Eštok.


Zdroj: SITA.sk - Šimečka: Vďaka tlaku z námestí aj tvrdému opozičnému odporu stiahla vláda novelu o ochrane oznamovateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri si minútou ticha šieste výročie vraždy Kuciaka a Kušnírovej neuctili. Kamenický za terče nepovažuje novinárov, ale Smer
<< predchádzajúci článok
Európska únia schválila 13. balík sankcií proti Rusku, platiť začne na druhé výročie začiatku invázie na Ukrajinu