24. januára 2009

Zvolen podľahol doma Martinu 1:2

Vo Zvolene sa hral pred slabou diváckou návštevou rýchly, no viac korčuliarsky hokej s viacerými hluchými fázami. Hostí prišlo povzbudiť takmer 150 fanúšikov, ktorí sa starali o atmosféru na ...

BRATISLAVA 24. januára (WEBNOVINY) - Vo Zvolene sa hral pred slabou diváckou návštevou rýchly, no viac korčuliarsky hokej s viacerými hluchými fázami. Hostí prišlo povzbudiť takmer 150 fanúšikov, ktorí sa starali o atmosféru na štadióne. Na ľade sa brankári nenudili. Príležitosť dostala zvolenská dvojka Škrečko, ktorý kapituloval až v 12. min, keď sa zblízka v presilovke presadil Havel - 0:1. V 17. min zaujala tvrdá strela z otočky od domáceho kapitána Ladislava Čierneho, no Lakosil ukázal svoje umenie. Na začiatku druhej tretiny boli Zvolenčania nebezpečnejší i aktívnejší. Najprv sa pred brankárom Martina nepresadil Chovan, po ňom mieril nepresne Lelkeš. Škrečko bol zamestnaný iba vtedy, keď bola na ľade tretia formácia Martina. V 27. min sa nepresadil pred bránkou hostí Vantroba. V 35. min sa dostal do veľkej príležitosti Klouda, ale sám pred Lakosilom neuspel. V závere druhej tretiny sa pred hosťujúcim gólmanom nepresadil ani Barinka.

HKm Zvolen - MHC Martin 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 44. Hvila (Cebák) - 12. L. Havel (L. Říha, J. Polák), rozhodujúci sam. nájazd Havel
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, J. Kubuš - Gajan, Tornay, 952 divákov

Domácim to vyšlo až v tretej tretine. V 44. min po Cebákovej prihrávke prestrelil Lakosila z ľavého kruhu peknou strelou Hvila - 1:1. O tri minúty neskôr mal veľkú príležitosť hosťujúci Török, rútil sa na Škrečka, no neprekonal ho. Po ňom sa nepresadil ani Lašček. Dôležitý moment sa udial v 48. min. Fanúšikovia Martina druhýkrát v zápase hodili zopár menších delobuchov za mantinel, rozhodcovia prerušili hru, poslali hráčov do kabín s tým, že sa bude pokračovať v hre až potom, čo martinskí fanúšikovia opustia štadión.

To sa však napokon neudialo, hosťujúci "fans" vyprázdnili svoj sektor, spojili sa so zvolenskými fanúšikmi, oba tábory začali svorne povzbudzovať a po 30 minútach sa mohlo opäť pokračovať. Stav sa však v riadnom čase nemenil. Hokejisti boli vyvedení z rytmu, až v predĺžení prišli šance. Škrečko sa zapotil pri strele Klepáča a Havel trafil hornú žŕdku. Na opačnej strane nevyužil sólo Dubec. Rozhodovalo sa napokon až v samostatných nájazdoch. V siedmej sérii sa presadil hosťujúci Havel a Martin napokon triumfoval 2:1.

XXI. majstrovstvá sveta hádzanárov v Chorvátsku - Slovenský zázrak pokračuje - súhrn