08. marca 2007

Zvolen v semifinále hokejovej extraligy

BRATISLAVA 8. marca (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga - štvrťfinále play off - 6. zápas (hralo sa na 4 víťazné stretnutia): HK Dynamax-oil Nitra - HKm Zvolen 2:3 (0:2, 1:1, 1:0) - konečný výsledok série 2:4, ...

BRATISLAVA 8. marca (WEBNOVINY) -

Hokej - Slovnaft extraliga - štvrťfinále play off - 6. zápas (hralo sa na 4 víťazné stretnutia):

HK Dynamax-oil Nitra - HKm Zvolen 2:3 (0:2, 1:1, 1:0) - konečný výsledok série 2:4, Zvolen postúpil do semifinále

Góly: 30. Kmeč (Suur, Vozdecký), 60. Vozdecký (Švarný, Kmeč) - 4. Štork, 19. Gašpar (T. Škvaridlo, Kubenko), 23. Kubenko (T. Škvaridlo, Cebák)

Vylúčení: 7:13 na 2 min, navyše na 10 min. J. Kováčik (Nitra) a L. Čierny a na 5 min + DKZ F. Turek (obaja Zvolen), presilovky 2:0, oslabenia 0:1, rozhodovali: Marušin, Baluška - Krpelec, Valach, 3585 divákov

Nitra: Konrád - J. Kováčik, Topoli, Suur, Švarný, Petrina, Juraj Liška, Doskočil, M. Bališ - Čacho, S. Pavličko, Ľ. Kolník - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Raček, G. Saliji - M. Chrenko, M. Slovák, Pupák

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Cebák, Kumstát - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, J. Čierny - Kubenko, Gašpar, T. Škvaridlo - Paciga, L. Jurík, M. Chovan

Pod Zoborom začali domáci náporom, z čoho pramenili nedovolené zákroky Zvolenčanov. V 3. min mali "olejári" 90-sekundovú presilovku piatich proti trom pri vylúčeniach Gašpara a Babku, výhodu však vôbec nezvládli a dokonca inkasovali. Gólový účet zápasu kuriózne otvoril ďalekonosným "padajúcim listom" od vlastnej modrej čiary obranca hostí Štork. V 9. min nevyzrel na Šimonoviča zoči-voči Raček, o štyri minúty na opačnej strane výborne zasiahol Konrád proti Kopeckému. V 19. min kombináciu tretieho útoku HKM úpsešne zblízka zakončil Gašpar a bolo 0:2. Na rozdiel troch gólov upravil na začiatku druhej tretiny Kubenko. V polovici zápasu počas početnej výhody Nitranov znížil krídelník Kmeč, ktorý tečoval Suurovu strelu. Tri minúty pred druhou sirénou mal ďalší gól hostiteľov na hokejke G. Saliji, ale svoj nájazd nepremenil. V záverečnej tretine sa Zvolenčania zameralina pozornú obranu, šance domácich S. Salijiho a Kmeča zneškodnil Šimonovič. Od 56. min hrala Nitra presilovku piatich proti trom a záverečných 150 sekúnd po odvolaní brankára Konráda dokonca šiestich proti trom. Vytúžený "kontaktný" gól však zaznamenala až v čase 59:21 min zásluhou Vozdeckého. Napokon to bolo príliš neskoro na vyrovnanie skóre a vynútenie si predĺženia a prípadného pokračovania série.