28. septembra 2010

Zvolen vyhral na nájazdy, Skalica sa trápi ďalej

Lipovský (MsHK DOXXbet Žilina) a Kutálek (HK 36 Skalica) počas zápasu medzi MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica. Žilina, 28. september 2010 Foto: SITA/Ján Grajciarík Súhrn výsledkov ...

skalica Lipovský (MsHK DOXXbet Žilina) a Kutálek (HK 36 Skalica) počas zápasu medzi MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica. Žilina, 28. september 2010

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 9. kola základnej časti najvyššej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2010/2011:

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 4. Horský (Palovčík, Petruška), 40. M. Kokavec (Klouda, Milovanovič), 53. Drevenák (Horský) - 46. Zálešák (Lušňák, Konečný)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Hajnik (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku, Zálešák (Skalica) 20+10 min za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - H. Snášel, K. Orolin, 1060 divákov

Žilina: Lipovský - Kolarz, Nádašdi, Milovanovič, Dlouhý, Pozník (21. Ďurkech), Rúfus - J. Kopecký, Klouda, M. Kokavec - Petruška, Palovčík, Horský - Hajnik (41. Drevenák), Hreus (21. Smotrila), Stupka
Skalica: Lakosil - I. Jankovič, Kloz, M. Školiak, Gründling, Jass, Jaborník - Kutálek, Jarolín, Šátek - Zálešák (od. 53. Novák), R. Školiak, T. Višňovský - Lušňák, J. Prokop, Konečný

Od úvodných minút sa hral rýchly hokej. Už v 4. minúte si Horský vychutnal Lakosila a domáci viedli 1:0. Žilina pokračovala v nápore, ale príležitosti Kokavca a Palovčíka zostali nepremenené. V druhej desaťminútovke pohrozili aj hostia, ale Lipovský zmaril dobré príležitosti Školiaka a Zálešáka.

V druhej časti mali obidve mužstvá možnosť streliť gól pri početnej prevahe, ale ani jednému sa to nepodarilo. V 32. min bol vylúčený domáci Smotrila, Petruška išiel v oslabení sám na Lakosila, ale nedal. Keď už sa zdalo, že stav stretnutia sa nezmení, unikol domáci Kokavec a po sólovom nájazde prekonal Lakosila - 2:0.

Hostia nastúpili do poslednej časti so snahou skorigovať výsledok. V 42. min sa ešte strela Lušňáka neujala, ale o štyri minúty neskôr sa skúsený Zálešák presadil pred Lipovským a vsietil kontaktný gól.

V čase pokračujúceho náporu Skalice najskôr v 51. min domáci Stupka nastrelil len konštrukciu Lakosilovej bránky, ale o dve minúty pečatil tretí gól domácich Drevenák. V závere mal ešte príležitosť hosťujúci Konečný, ale sám pred Lipovským nedal.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Po zápase v Trenčíne sme hráčov upozornili, že musíme hrať inak a nesmieme nič podceniť. Zvládli sme to, i keď sme v zápase mali hluché časti. Súper nás v niektorých momentoch prekorčuľovával, podržal nás však brankár Lipovský. Sme spokojní s víťazstvom a čiastočne aj s hrou."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Samozrejme, prehra ma mrzí, no na počet striel sme boli v zápase lepším tímom. Ale to bolo dnes na víťazstvo málo. Chýbala nám efektivita, a preto sme nemohli uspieť."

HK Nitra - Dukla Trenčín 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 5. Gabriš (S. Saliji, Uhnák), 29. H. Ručkay (T. Chrenko, Špelda) - 9. Pardavý, 33. Paroulek (Martin Chovan, Jánoš), 48. Jánoš (Paroulek, Koložváry)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Gašparík - Štefik, M. Valach, 1733 divákov

Nitra: Fikrt - Špelda, Peter König, Gabriš, Fabian, J. Polák, M. Novák, Rais, J. Románek - H. Ručkay, T. Chrenko, Podstavek - M. Kováčik, D. Moravec, M. Slovák - Čaládi, M. Štefanka, Spilar - G. Saliji, Uhnák, S. Saliji
Trenčín: Hiadlovský - Martin Hlavačka, Jarábek, Martin Chovan, Trefný, Turoň, Hruška - Pardavý, A. Kollár, T. Melichárek - Tybor, Vala, M. Filo - Paroulek, P. Kopecký, Jánoš - Gašparovič, T. Klíma, Koložváry

Ako prví mohli ísť do vedenia hostia, keď si Tybor v 4. minúte položil nitrianskeho obrancu, no strelou spomedzi kruhov nechal vyniknúť brankára Fikrta. Čo sa nepodarilo Dukle, vyšlo o minútu domácim. Po prieniku Samira Salijiho po pravej strane sa k puku dostal Gabriš a aj so šťastím skončila jeho strela v Hiadlovského bránke - 1:0. Domáci mohli okamžite zvýšiť svoj náskok, ale spomedzi kruhov nemieril presne Chrenko.

Do prvej prestávky vo svojich šanciach neuspeli Trenčan Paroulek a ani domáci Ručkay. V 27. minúte hrala Nitra viac než minútovú presilovku piatich proti trom, no skórovať sa jej nepodarilo. O dve minúty neskôr však v ďalšej presilovke Ručkay zužitkoval Chrenkovu prihrávku spoza bránky.

Prešli ďalšie dve minúty, keď možnosť početnej výhody dostali aj "vojaci." V jej závere usmernil Chovanovu strelu do bránky Paroulek a bolo 2:2. V 46. minúte nedorazil puk do odkrytej trenčianskej bránky Čaládi, za čo jeho tím pykal. Jánoš si po Paroulekovej prihrávke vychutnal Fikrta a prvýkrát v zápase Dukla viedla.

V 53. minúte sa do samostatného úniku dostal Kováčik, no jeho strelu mierenú medzi betóny Hiadlovský kryl. Nitrania sa v závere snažili o vyrovnanie, no nič im nebola platná ani záverečná presilovka, pri ktorej skúsili hru bez brankára. Domácim sa tak ani na štvrtý pokus nepodarilo doma zvíťaziť.

Rudolf Uličný (asistent trénera Nitry): "Nastúpili sme s odhodlaním konečne doma zvíťaziť. Prvá tretina bola jedna z našich najlepších v tejto sezóne, mali sme v nej veľa šancí, ale bez úspechu. Pri presilovke o dvoch hráčov sme dokonca nedali gól do prázdnej bránky. Trenčín bol dnes efektívnejší."

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Nechceli sme nastúpiť ako do posledných zápasov, keď sme inkasovali v prvých tretinách. Presilovky nám dnes zabezpečili zisk troch bodov."

HKm Zvolen - MHC Mountfield 3:2 po samost. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Gól: 39. Marek Haščák (Kovář, Juraj Faith), 47. P. Barinka (L. Čierny, P. Pucher), rozhodujúci samost. nájazd Marek Haščák - 44. Appel (Mokrejš, Hriňa), 60. M. Beran (Uram),
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Návratek, Horínek, 1318 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Ďaloga, Vosátko - P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, Marek Haščák, Juraj Faith - V. Baláž, L. Jurík, Zuzin - Leskovjanský, Škoda, Otčenáš
MHC Mountfield: Dzubina - L. Matejka, P. Klepáč, A. Novotný, Hriňa, Velebný, I. Ďatelinka, Drgoň, Štrach - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, M. Gálik, Mokrejš - Themár, Markovič, Galamboš - O. Mikula, Trokan, Važan

Vo Zvolene sa v úvodných dvoch tretinách odohrával taktický boj o každý kúsok ľadu s minimom vyložených šancí. Paradoxne mohli ísť do vedenia Martinčania v oslabení, ale Uram s Beranom nenašli recept na brankára Škrečka. Zvolenčania prestrieľali Martin, ale v 14. min mohli prehrávať, ak by po Mokrejšovej prihrávke Appel lepšie tečoval puk pred Škrečkom. V závere prvej tretiny mohol skórovať domáci Pucher v presilovke, no netrafil puk do odkrytej bránky. V polovici zápasu dokonca tento skúsený útočník opäť prenikol cez martinskú obranu, ale Dzubina jeho strelu zlikvidoval.

Aktivita Zvolena pokračovala, neskôr zblízka nezasunul puk vo vyloženej šanci Faith a nepresadil sa ani L. Jurík so Zuzinom zblízka takisto v početnej výhode. Až v 40. min zlomil zakliatie martinskej svätyne Marek Haščák, keď z pravého kruhu poslal puk do ľavého horného rohu martinskej bránky - 1:0. Hostí to patrične nabudilo a v tretej tretiny zvýšili svoje obrátky.

V 44. min po prihrávke Mokrejša bekhendom zblízka prekonal Škrečka Appel. O tri minúty neskôr však Zvolenčania využili presilovku už po štyroch sekundách po strele L. Čierneho dorážal zblízka P. Barinka - 2:1. Zvolenčania dominovali na ľade, v 52. min nenašiel Otčenáš zblízka úplne voľný recept na Dzubinu. V závere Martinčania vsadili na power-play a vyplatilo sa, keď trinásť sekúnd pred klaksónom využil zmätky v domácej obrane Uram, keď prehodil ležiaceho Škrečka - 2:2.

V predĺžení nevyužili Martinčania presilovku štyroch proti trom, a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. V nich za hostí skóroval iba Važan, no o dva body sa postaral Marek Haščák, keď premenil prvý a štvrtý samostatný

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Prišli sme trinásť sekúnd pred koncom o tri body. Nebol to nešťastný gól, ale nezvládnuté minúty, ktoré mali skúsení hráči zvládnuť. V zápase sme boli aktívnejší a boli sme lepším tímom. Tri body by sme si zaslúžili. Pozitívom je iba to, že sme prvýkrát vyhrali na trestné strieľania, čiže máme dva body, ale zaslúžili sme si tri."

Branislav Stolárik (asistent tréner Martina): "Prišli sme do Zvolena s predsavzatím uhrať dobrý výsledok a odniesť si body. Sčasti sa nám to podarilo, boli sme ďaleko od troch bodov, ale súčasne aj veľmi blízko. V prvej tretine mal Zvolen prevahu, nevedeli sme sa dostať z tretiny, a keď sme sa z nej dostali, tak sme sa nevedeli dlhšie udržať v útočnej tretine. V tretej časti sme hrali na tri päťky a podarilo sa nám streliť vyrovnávajúci gól. Nájazdy sú už lotéria, ale môžeme povedať, že sme s bodom spokojní."

HC Slovan Bratislava - HK Poprad 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

Góly: 23. Hujsa (Demel), 28. Demel (Hujsa, Šatan), 45. Róbert Huna (D. Skokan, Štajnoch), 54. Róbert Huna (Kapuš, D. Skokan) - 6. Lundberg (Lapšanský), 13. Lundberg (Suchý, J. Kasík), 58. Kramár (Mlynarovič, Rataj)
Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše: Štajnoch (Slovan) 10 min za nešp. správanie sa, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Staňo, 3380 divákov

Slovan: Rybár - J. Kováčik, Bohunický, P. Frühauf, Jendek, Štajnoch, Kántor - D. Skokan, Hujsa, Demel - Vaic, Lipiansky, Richard Huna - Šatan, Kapuš, Róbert Huna - M. Sloboda, L. Hudáček, M. Bakoš
Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Kledrowetz, Kramár - Škovira, Lundberg, Lapšanský - P. Svitana, Kmiť, A. Kroták - Mlynarovič, Rataj, Paločko - V. Žemba, Troliga, M. Drotár - od 45. min Rapáč

Hneď v úvode mali domáci šancu skórovať v presilovke o dvoch hráčov, ale 102 sekúnd im na gól nestačilo. V 6. min zahrmelo na opačnej strane, keď vylúčenie J. Kováčika potrestal švédsky legionár Lundberg. Ten sa s pukom natlačil pred Rybára a na dvakrát poslal puk do bránky - 0:1. V 13. min síce Popradčania nevyužili druhú presilovku, ale iba niekoľko sekúnd po tom, ako sa Šatan vrátil z trestnej lavice na ľad, už na 2:0 pre hostí zvýšil opäť dôrazný Lundberg. Slovan ukončil úvodné dejstvo tlakom, ktorý pokračoval aj na začiatku druhej dvadsaťminútovky.

V 23. min pri vylúčení Troligu a avizovanom ďalšom treste pre Suchého sa puk dostal pred popradskú bránku k voľnému Hujsovi a ten nedal Melicherčíkovi šancu. V 28. min sa podarilo vyrovnať Demelovi, ktorý už po sedemnástich sekundách ukončil presilovku pri vylúčení Rataja. Následne sa desať minút nehralo, pretože domáci technickí pracovníci museli v rohu hracej plochy vymeniť plexisklo, ktoré sa po jednom zo súbojov rozbilo. Belasí mohli po druhej časti aj viesť, no nepremenili v nej dve pomerne dlhé presilovky o dvoch hráčov.

V 45. min prenikol D. Skokan po ľavom krídle do útočnej tretiny, pred bránkou našiel Róberta Hunu a ten pohodlne pomedzi betóny popradského gólmana poslal Slovan do vedenia - 3:2. Po vyrovnaní volala spolupráca Lundberga, Škoviru a Lapšanského, ale Rybárov betón bol v 48. minúte proti.

Gólovú poistku pridal v 54. minúte opäť Róbert Huna, ktorý využil zaváhanie popradskej obrany a poslal puk za Melicherčíkov chrbát. Popradu sa do konca zápasu podarilo znížiť v 58. min gólom Kramára, ktorý po prihrávke od Mlynaroviča z prvej vymietol pavučinu Rybárovej bránky.

Pavel Hynek (tréner Slovana): "Súper nás v úvode trestal za naše chyby, ale od druhej časti sme Poprad dostali pod tlak. Hostia dnes podali veľmi dobrý a bojovný výkon.“

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Mali sme duel dobre rozohraný, ale škoda častých vylúčení, ktoré nás dostali z rytmu. Mali sme veľkú šancu na Slovane uspieť, ale nepodarilo sa nám to.“

LM: F-skupina - Spartak - Žilina - ohlasy
LM: Zaujímavosti zo zápasu Spartak Moskva - MŠK Žilina (3:0)