Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. septembra 2020

„Sused“ okradol dôverčivú dôchodkyňu o stovky eur, peniaze vybrali z bankomatuNa svoju dôverčivosť doplatila ďalšia seniorka. Neznámy muž sa zastavil pri 83-ročnej dôchodkyni, ktorá stála na zastávke MHD na Hanáckej ulici v Bratislave. Ako informovala bratislavská ...Zdieľať
bankomat 676x424 23.9.2020 (Webnoviny.sk) - Na svoju dôverčivosť doplatila ďalšia seniorka. Neznámy muž sa zastavil pri 83-ročnej dôchodkyni, ktorá stála na zastávke MHD na Hanáckej ulici v Bratislave.


Ako informovala bratislavská krajská polícia, vydával sa za jej suseda a ponúkol jej odvoz.  Žena nastúpila do auta a muž jej začal ponúkať rôzne voňavky a bandáže, za ktoré požadoval 20 eur. Toľko peňazí pri sebe nemala a tak ju šofér ochotne odviezol až k bankomatu.

“Počas toho, ako žena vyberala peniaze z bankomatu ju zmiatol a opätovne vyzval k zadaniu PIN kódu. Následne ju zaviezol na ňou požadované miesto,” uviedla polícia.

Dôchodkyňa mala z celej situácie zlý pocit, a tak zašla do pobočky svojej banky, kde jej oznámili, že v ten deň jej z účtu odišlo 1 000 eur. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre podvod. Páchateľovi v takomto prípade hrozí trest na tri roky až 10 rokov.


Zdroj: Webnoviny.sk - „Sused“ okradol dôverčivú dôchodkyňu o stovky eur, peniaze vybrali z bankomatu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zsuzsová zostáva vo väzbe, najvyšší súd jej sťažnosť zamietol
<< predchádzajúci článok
Navaľného prepustili z nemocnice, veľkému Putinovmu kritikovi však stále hrozia trvalé následky

„Sused“ okradol dôverčivú dôchodkyňu o stovky eur, peniaze vybrali z bankomatu - diskusné fórum čitateľov