13. marca 2011

Adam Nemec postavou zápasu v Kaiserslauterne

Hráči 1. FC Kaiserslautern zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 26. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže na domácom trávniku nad Freiburgom 2:1, ...

bez nazvu Futbalový reprezentant Adam NemecFoto: SITA/AP BERLÍN 13. marca (WEBNOVINY) - Hráči 1. FC Kaiserslautern zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 26. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže na domácom trávniku nad Freiburgom 2:1, ústrednou postavou duelu bol Slovák Adam Nemec. V prvom polčase padli góly do oboch bránok, pričom oba zaznamenal Nemec. Ten si najprv v 21. min strelil "vlastenca", ale o pár minút neskôr vyrovnal na 1:1. Vysoký útočník hral do 80. min. O víťazstve domácich rozhodol v poslednej minúte Erwin Hoffer.

Kaiserslautern získal tri body v bundeslige v kalendárnom roku 2011 prvýkrát a jeho hráči trocha upokojili fanúšikov, ktorí boli z posledných výsledkov tím zo štadióna Fritza Waltera veľmi nervózni. FCK vďaka víťazstvu poskočil v tabuľke zo 17. na 12. miesto, ale stále myslí na záchranárske práce. Naposledy v najvyššej súťaži Kaiserslautern vyhral 18. decembra 2010 s Werderom Brémy (2:1). Odvtedy do soboty odohral osem zápasov, v ktorých získal štyri body. "Všetkým nám spadol kameň zo srdca. Bol to bláznivý duel so šťastným koncom pre nás," rozhovoril sa po zápase pre Die Rheinpfalz Adam Nemec.

Slovákov vlastný gól z 21. min všetkým na štadióne pripomenul sériu posledných neúspechov. Nemec vyskočil na centrovanú loptu do šestnástky najvyššie zo všetkých, ale usmernil ju iba do vlastnej siete. "Loptu som chcel len odhlavičkovať. Nabrala iný smer a náš brankár nemal absolútne šancu, skončila pekne v rohu bránky. Dal som prvý a dúfam, že aj posledný vlastný gól svojej kariéry," popisoval vlastný gól Nemec, ktorý neskôr skóroval už do správnej bránky. V 34. min trafil presne pravou nohou z prvej približne 10 m pred bránkou prízemnú prihrávku z pravej strany od Iličeviča. Dvadsaťpäťročný dvojnásobný slovenský reprezentant dosiahol svoj druhý gól v bundeslige 2010/11.