Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2010

Ady Hajdu odišiel z reštaurácie bez zaplatenia


Tagy: Ady Hajdu

Slovenský herec Ady Hajdu si dnes v jednej z bratislavských reštaurácií objednal obed, musel si však pomáhať iba posunkami. Keďže mu čašníčka ...Zdieľať
hajdu Ilustračné foto SITA/Martina Kriková

BRATISLAVA 22. septembra  - Slovenský herec Ady Hajdu si dnes v jednej z bratislavských reštaurácií objednal obed, musel si však pomáhať iba posunkami. Keďže mu čašníčka nerozumela a nevedeli sa dohodnúť, po chvíli odišiel bez vyrovnania účtu. V rámci projektu 7. zmysel si tak vyskúšal situáciu, do ktorej sa môžu nepočujúci dostať každý deň.

"Bol by som rád, ak by sa viac ľudí naučilo niekoľko posunkov, ktorými môžeme nepočujúcim uľahčiť život. Mňa táto skúsenosť naozaj obohatila a odporučím aj mojim priateľom, aby sa tomu venovali. Môžeme tak nielen pomôcť hendikepovaným spoluobčanom, ale otvoríme sa voči nim aj v komunikácii,“ uviedol Hajdu, ktorý sa do tohto projektu zapojil, aby mohol upozorniť na každodenné neľahké situácie, s ktorými sa nepočujúci stretávajú.

V rámci projektu 7. zmysel, do ktorého sa zapojili aj Alexander Bárta, Tomáš Maštalír alebo Kristína Farkašová, sa prostredníctvom Nadačného fondu Slovak Telekom pri Nadácii Pontis organizujú kurzy posunkového jazyka pre verejnosť. Zúčastnilo sa na ňom už viac ako 140 ľudí. "Empatia, s akou Ady pristupoval k posunkovaniu, ma povzbudila v tom, že je potrebné v takýchto aktivitách pokračovať. Ady sa ako herec učil prostredníctvom zážitkov a do celej situácie vniesol šarm sebe vlastný,“ dodala riaditeľka Asociácie nepočujúcich Slovenska Ľubica Šarinová.

Informácie agentúre SITA poskytla Eva Sérová z Neopublic Porter Novelli.

SITA

Tagy: Ady Hajdu
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odsúhlasili zmeny v zdravotných odvodoch
<< predchádzajúci článok
BUGÁR: Rokovanie s Krajcerom bude pokračovať

Ady Hajdu odišiel z reštaurácie bez zaplatenia - diskusné fórum čitateľov