Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. januára 2019

Agentúra Fitch varovala USA pred možnou stratou špičkového ratinguRatingová agentúra Fitch varovala, že počas tohto roka by mohla pristúpiť k zníženiu ratingu USA, ktorý je v súčasnosti na najvyššej úrovni AAA. Všetko bude závisieť ...Zdieľať
Ilustračno foto Foto: TASR/AP Photo
Londýn 9. januára (TASR) - Ratingová agentúra Fitch varovala, že počas tohto roka by mohla pristúpiť k zníženiu ratingu USA, ktorý je v súčasnosti na najvyššej úrovni AAA. Všetko bude závisieť od toho, či čiastočná odstávka federálnych úradov ovplyvní dlhový strop a schvaľovanie rozpočtu.


Ako povedal James McCormack z agentúry Fitch, v prípade takého vývoja bude agentúra musieť začať zvažovať, či "je to v súlade so špičkovým ratingom krajiny na úrovni AAA". Dodal, že "z pohľadu ratingu je hlavným problémom dlhový strop".

Odstávka zhruba štvrtiny federálnych úradov v USA pokračuje tretím týždňom. Takzvaný shutdown trvá od 22. decembra a dotýka sa viacerých inštitúcií vrátane ministerstiev zahraničných vecí, spravodlivosti či financií. Dôvodom je spor medzi prezidentom Donaldom Trumpom a demokratmi, ktorí od januára ovládli Snemovňu reprezentantov, v oblasti financovania Trumpom presadzovanej bariéry na hraniciach s Mexikom. Jej výstavba patrila k Trumpovým hlavným sľubom v prezidentskej kampani, demokrati však akúkoľvek bariéru na hraniciach odmietajú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trenčín bude s obyvateľmi komunikovať aj pomocou umelej inteligencie
<< predchádzajúci článok
Španielska polícia rozbila gang pašerákov migrantov a drog

Agentúra Fitch varovala USA pred možnou stratou špičkového ratingu - diskusné fórum čitateľov