Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. júna 2012

Agentúra S&P zatiaľ rating Grécka neznížiTesné volebné víťazstvo strán, ktoré podporujú medzinárodné dohody o záchranných úveroch, nemá bezprostredný dopad na úverové ratingy Grécka. Uviedla to v pondelok medzinárodná ...Zdieľať
grecko NEW YORK 19. júna (WEBNOVINY) - Tesné volebné víťazstvo strán, ktoré podporujú medzinárodné dohody o záchranných úveroch, nemá bezprostredný dopad na úverové ratingy Grécka.


Uviedla to v pondelok medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P).

Vďaka výsledkom hlasovania vo víkendových voľbách klesla pravdepodobnosť, že Grécko v krátkodobom horizonte opustí eurozónu, šanca, že sa tento scenár v budúcnosti naplní, je však podľa agentúry naďalej minimálne jedna ku trom. Agentúra S&P hodnotí úverovú dôveryhodnosť Atén ratingovú známkou CCC, teda na dolnej hranici špekulatívneho pásma.

Očakáva sa, že z opakovaných parlamentných volieb v Grécku vzíde koaličná vláda konzervatívcov a socialistov ako strán podporujúcich ozdravenie verejných financií prostredníctvom zahraničnej pomoci spojenej s prísnymi úspornými opatreniami.

Podľa predbežných výsledkov budú mať konzervatívna Nová demokracia a Panhelénske socialistické hnutie PASOK v 300-člennom parlamente približne 160 kresiel a nemusia sa tak spoliehať na podporu druhej najsilnejšej Koalície radikálnej ľavice (SYRIZA). Jej líder Aléxis Tsípras ešte v nedeľu večer potvrdil, že o účasť v novo vznikajúcej koalícii nemá záujem.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Expremiérovi Berlusconimu hrozia tri roky za mrežami
<< predchádzajúci článok
Polícia vyšetruje Bugárových ľudí pre podfuky z dotáciami