22. mája 2009

Aj druhé finále Východnej konferencie pre Pittsburgh

Hokejisti Pittsburghu zvíťazili aj v druhom stretnutí finále play-off Východnej konferencie NHL nad Carolinou, tentoraz 7:4 a v sérii už vedú 2:0 na zápasy. Hlavnou hviezdou štvrtkového večera bol ...+VIDEO

PITTSBURGH 22. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Pittsburghu zvíťazili aj v druhom stretnutí finále play-off Východnej konferencie NHL nad Carolinou, tentoraz 7:4 a v sérii už vedú 2:0 na zápasy. Hlavnou hviezdou štvrtkového večera bol ruský útočník "tučniakov" Jevgenij Malkin, autor hetriku. Prvú tretinu vyhrali hostia 3:2 a hoci Pittsburgh dokázal v druhom dejstve otočiť nepriaznivý stav, Patrick Eaves v 43. min vyrovnal na 4:4 a začínalo sa odznova. Potom však naplno zabral spomenutý najproduktívnejší hráč základnej časti zámorskej profiligy Malkin a dvoma gólmi v 49. a 53. min rozhodol o osude stretnutia. Slovenský krídelník v drese Penguins Miroslav Šatan strávil na ľade 12:31 min, pripísal si jeden mínusový bod, raz vystrelil na bránku Hurricanes a v 59. min dostal spolu s ďalšími tromi hráčmi trest na 5 minút za bitku.