21. mája 2009

Hantuchová vo Varšave už v semifinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Warsaw Open vo Varšave (Premier, dotácia 600 000 USD, antuka vonku). V záverečnom štvrtkovom štvrťfinále si ...

VARŠAVA 21. mája (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Warsaw Open vo Varšave (Premier, dotácia 600 000 USD, antuka vonku). V záverečnom štvrtkovom štvrťfinále si turnajová šestka Hantuchová poradila s nenasadenou Češkou Klárou Zakopalovou v náročnom trojsetovom boji za 139 minút 6:3, 4:6, 6:4.

"Úvod mi vyšiel veľmi dobre. Za stavu 3:2 v prvom sete som súperku brejkla. V druhom sete sa však ona zlepšila. Nepríjemne returnovala, čiže sa mi ťažšie držal servis a nakoniec som ho viackrát stratila. V treťom sete to už bol najmä boj, ale celkovo som rada, ako som to zvládla. Súperka sa postavila trochu ďalej za základnú čiaru, mala po odskoku viac času na return a skôr išlo o to, kto si udrží servis. Keď som si ho konečne podržala, viac som sa upokojila. Celkovo sa mi hrá vo Varšave napriek pomalej antuke veľmi dobre, takže naozaj je to pre mňa dobrá príprava pred Roland Garros. Verím však, že v Paríži sa mi bude hrať lepšie, lebo tam bude rýchlejší povrch," hodnotila Daniela Hantuchová pre agentúru SITA.
Súperkou slovenskej tenistky v boji o postup do finále bude málo známa 19-ročná rumunská kvalifikantka Alexandra Dulgherová. Táto 201. hráčka sveta má vo Varšave za sebou už šesť víťazných stretnutí, hoci nikdy predtým nehrala v hlavnej súťaži na turnaji hlavného okruhu WTA. "Je to síce neznáma hráčka, ale nemôžem nič podceniť. Vôbec ju nepoznám, a určite mi chvíľu potrvá, kým si zvyknem na jej hru a zistím, kde sú jej slabiny, respektíve silné stránky," dodala D. Hantuchová.

Dvadsaťšesťročná Hantuchová bola na Warsaw Open rebríčkovo najvyššie postavenou štvrťfinalistkou (aktuálne 36. vo WTA Tour) a spolu s Ruskou Mariou Šarapovovou jednou z dvoch hráčok s voľnou kartou. Skúsená Slovenka postúpila vôbec po prvý raz v aktuálnej sezóne na turnaji hlavného profesionálneho okruhu medzi najlepšie štyri hráčky v singli. Už teraz má za úspešnú účasť v poľskej metropole istotu 28 100 USD a 200 bodov do rebríčka WTA Tour.
Jediný brejk v šiestom geme na 4:2 rozhodol o zisku prvého setu v prospech slovenskej hráčky, ktorá si v ňom zakaždým podržala svoj servis. V druhom dejstve sa však začali Hantuchovej komplikácie s podaním. Za stavu 1:2 síce ešte odvrátila 5 brejkbalov súperky a vyrovnala na 2:2, no 27-ročná rodáčka z Prahy Zakopalová (116.) jej neskôr ušla na 5:2. Slovenka ešte zakontrovala na 4:5, ale nezvládla ďalší svoj servis a namiesto vyrovnania na 5:5 prehrala set 4:6. V rozhodujúcom sete si obe hráčky pravidelne brali podanie až do stavu 3:2 pre Hantuchovú. Vtedy si popradská rodáčka konečne ustrážila servis a zvýšila na 4:2, potrebovala však na to až štyri gembaly. Neskôr za stavu 5:4 Slovenka podávala na víťazstvo a na jeho dosiahnutie potrebovala proti húževnatej súperke napokon tri mečbaly. Hantuchová v stretnutí využila všetkých 5 svojich možností na brejk.