08. októbra 2010

Aj v druhom zápase v Helsinkách triumf Caroliny

Hokejisti Caroliny zvíťazili aj v druhom zápase v novej sezóne zámorskej NHL, keď v Hartwall Arene v Helsinkách zdolali Minnesotu 2:1 po samostatných ...

bez nazvu Carolina Hurricanes

HELSINKI 8. októbra (WEBNOVINY) - Hokejisti Caroliny zvíťazili aj v druhom zápase v novej sezóne zámorskej NHL, keď v Hartwall Arene v Helsinkách zdolali Minnesotu 2:1 po samostatných nájazdoch. Duel sa uskutočnil ako súčasť úvodného šesťzápasového programu v Európe. Tohtosezónny strelecký účet si v drese Caroliny otvoril na radosť fínskeho publika Tuomo Ruutu, na druhej strane prekonal brankára C. Warda krídelník Andrew Brunette. Obrovskú šancu rozhodnúť mal v poslednej minúte predĺženia Havlát, ale faulovaný McBainom trafil iba žŕdku Wardovej bránky, a tak sa muselo rozhodnúť až v samostatných nájazdoch. V nich ako jediný uspel strelou zápästím osemnásťročný útočník Caroliny Jeff Skinner, prvokolový výber Canes v júnovom drafte nováčikov. V celom stretnutí sa vynikajúcimi výkonmi prezentovali obaja gólmani, keď vo víťaznom tíme Ward zneškodnil 41 striel súpera, Bäckström si pripísal 36 úspešných zásahov.

Hurricanes tak v úvodných dvoch dueloch sezóny 2010/2011 dosiahli toľko víťazstiev, ako pred rokom v prvých osemnástich zápasoch. Carolina si pripísala v trinástom vzájomnom súboji s Wild v histórii siedme víťazstvo, ďalšie tri stretnutia sa skončili úspechom Minnesoty a tri remízou.

Výsledok piatkového stretnutia zámorskej NHL:
Carolina - Minnesota 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0) - hralo sa v Helsinkách
Góly: 32. T. Ruutu (J. Jokinen, Skinner), rozhodujúci nájazd premenil Skinner - 18. Brunette (M. Koivu, Barker)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Kostopoulos - Nystrom (obaja 5 min za bitku), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:42, brankári: C. Ward - N. Bäckström. Diváci: 13 465.