Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. septembra 2007

Akceptuje Právo na život, lebo ukazuje pravú tvár potratovCirkev podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Františka Tondru akceptuje kampaň Právo na život, pretože treba ukázať pravú tvár potratov. "Nie je to však naša akcia. Robia ju ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) - Cirkev podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Františka Tondru akceptuje kampaň Právo na život, pretože treba ukázať pravú tvár potratov. "Nie je to však naša akcia. Robia ju neziskové organizácie," povedal dnes Tondra pre agentúru SITA.

Cieľom kampane Právo na život je odtabuizovanie témy umelých potratov tým, že sa ukáže ich realita. Kampaň sa koná od 1. do 30. septembra. Dnes je jej oficiálny začiatok. V čase kampane bude po celom Slovensku rozmiestnených 500 billboardov a 100 ks A3 plagátov bude v mestskej hromadnej doprave v Bratislave. Na billboardoch sú fotografie dieťaťa po potrate. "V kampani budeme pokračovať, kým nebude zákonom ochránený život od počatia," povedala dnes na tlačovej besede Jana Tutková. Podľa nej jedným z cieľov kampane je zmena verejnej mienky a diskriminačného komunistického zákona. "Zákon diskriminuje podľa veľkosti, veku a trimestra," zdôraznila. Za kampaňou stoja Európske Centrum pre Bioetickú Reformu (CBR Europe) a občianske združenie Pastor bonus.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Občan podal trestné oznámenie na kampaň Právo na život (19. 9. 2007)nasledujúci článok >>
Centrálna správa nehnuteľností narazila na nesúhlas rezortov
<< predchádzajúci článok
Z Bukurešti odišli ďalší Slováci zo zhavarovaného autobusu

Akceptuje Právo na život, lebo ukazuje pravú tvár potratov - diskusné fórum čitateľov

Svetskí humanisti o ochrane ľudského embrya5.9. 7:32:29