Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

12. januára 2018

Aké sú najziskovejšie filmy roka 2017Na svoje si prišli predovšetkým fanúšikovia sci-fi, ale sklamaní neostali ani milovníci rozprávok.Zdieľať
Kráska a zviera

Podľa novoročných údajov, ktoré priniesol web Box Office Mojo, v roku 2017 až štyri filmy pokorili miliardovú hranicu zisku. Medzi nimi sú až dva kúsky z produkcie Disney, pričom v prvej desiatke najziskovejších filmov sa ich nachádza až päť. Na svoje si prišli predovšetkým fanúšikovia sci-fi, ale sklamaní neostali ani milovníci rozprávok.


Najviac v minulom roku zarobil rodinný muzikál z dielne Disney - Kráska a zviera, ktorý získal viac ako 1,26 miliardy dolárov a zaradil sa na 10. miesto v rebríčku najpredávanejších filmov všetkých čias. Hneď za ním nasleduje Rýchlo a zbesilo 8 od Universalu s 1,25 miliardou dolárov. Treticu najzarábajúcejších filmov uzatvára ďalšia časť Star Wars: Poslední Jediovia, ktorá len za prvých 17 dní v kinách zarobila až 1,05 miliardy dolárov. Premietanie tohto filmu stále trvá, a preto sa v roku 2018 už dostal na prvé miesto a stúpa aj v rebríčku najzárobkovejších filmov v histórii. Štvrté miesto dobyla rozprávka od Universalu Ja zloduch 3, ktorá svojim tvorcom zarobila 1,03 miliardy dolárov.

 


Na ďalších priečkach nájdete niekoľko superhrdinov. Spiderman: Návrat domov sa umiestnil na piatom (zarobil 880 miliónov dolárov),Strážcovia Galaxie 2 na siedmom (863 miliónov), Thor: Ragnarok na ôsmom (870 miliónov) a Wonder Woman na deviatom mieste (821 miliónov).
 


Medzi celosvetovo najzarábajúcejšie snímky sa zaradil aj čínsky akčný film Zhan lang 2, ktorý len v Číne zarobil 854 miliónov dolárov – celkové zisky sú 870 miliónov.

Desiatku uzatvárajú Piráti Karibiku: Salazarova pomsta s 794 miliónomi dolárov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
R. Hromec bude mať v Bratislave výstavu Inside a Time Capsule
<< predchádzajúci článok
Spevák Thomas Puskailer sa stal otcom, manželka Abbie mu porodila syna

Aké sú najziskovejšie filmy roka 2017 - diskusné fórum čitateľov