Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. októbra 2012

Aktivisti poukazujú lacnými šteniatkami na týranie zvieratCeloslovenská kampaň s názvom Lacné šteniatka má poukázať na veľmi rozšírený jav u nás, ktorým je množenie psov a týranie zvierat. Ako ďalej agentúru SITA informovala šéfka ...Zdieľať
pes and steniatka Celoslovenská kampaň s názvom Lacné šteniatka má poukázať na veľmi rozšírený jav u nás, ktorým je množenie psov a týranie zvierat.


Ako ďalej informovala šéfka občianskeho združenia Majme srdce Magda Fülöpová, hlavnou myšlienkou kampane je pomenovať a poukázať na praktiky ľudí, ktorí za účelom obohatenia sa týrajú zvieratá.

"Tiež chceme zviditeľniť problematiku túlavých zvierat," dodala. Súčasťou kampane je aj prvý slovenský videoklip a skladba s názvom Nestrácajme hodnoty, v ktorom sa podľa jej slov hlavní aktéri spojili, aby sa stali hlasom tých, čo hovoriť nevedia. Celoslovenskú kampaň Lacné šteniatka pripravilo občianske združenie Majme srdce v spolupráci so združeniami Pes v núdzi a Psia duša.

Charitatívne akcie podobného zamerania často podľa Fülöpovej podporujú známe tváre, umelci a osobnosti. V tejto kampani sa spojili DNA, Šegi 100 a Mišo Biely, aby skladbou Nestrácajme hodnoty oslovili ľudí v menej dobrej veci.
"Chceli sme podporiť dobrú vec, keďže sme aj sami zapojení do tejto problematiky. Chceli sme, aby sa s ňou oboznámilo čo najviac ľudí a keďže muzikou na to máme dosah, nahrali sme túto pesničku," informoval raper DNA. Pod vznik skladby s názvom Nestrácajme hodnoty sa podpísal aj producent G-bod a gitarista Milan Medek.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obrazom: Takto vyzerá prvý sneh vo svete
<< predchádzajúci článok
GTS zabezpečila videomost z Vatikánu do Bratislavy na ITAPA