Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

28. januára 2024

Aktivistky znečistili ochranné sklo Mony Lisy v LouvriKlimatickí aktivisti sa v posledných rokoch dopustili vandalizmu voči viacerým známym umeleckým dielam.Zdieľať
Aktivistky znečistili ochranné sklo Mony Lisy v Louvri

Dve environmentálne aktivistky v nedeľu vyliali polievku na sklo, ktoré chráni obraz Mona Lisa v parížskom múzeu Louvre. Žiadali právo na zdravé a udržateľné potraviny. "Čo je dôležitejšie? Umenie alebo právo na zdravé a udržateľné potraviny," uviedli ženy stojace pred obrazom. "Váš poľnohospodársky systém je chorý. Naši farmári v práci zomierajú," povedali ženy, ktorých vyjadrenia zachytil reportér AFP.

Francúzski poľnohospodári už niekoľko dní vyjadrujú nespokojnosť s platovými podmienkami, daňami a reguláciami, pripomína AFP. Francúzsky premiér Gabriel Attal v piatok oznámil viacero opatrení, blokády ciest farmármi vo viacerých častiach krajiny však pokračujú.

Klimatickí aktivisti sa v posledných rokoch dopustili vandalizmu voči viacerým známym umeleckým dielam. Terčom bola aj Mona Lisa, dielo talianskeho renesančného umelca Leonarda da Vinciho. V máji 2022 doňho vozíčkar hodil kus krémového koláča, ochranné sklo však zabránilo poškodeniu obrazu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Múzeum TANAPu v Tatranskej Lomnici chce odstrániť bariéry a sprístupniť expozície pre hendikepovaných ľudí
<< predchádzajúci článok
Najväčšia výletná loď na svete vyplávala z Miami na svoju prvú plavbu