Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. augusta 2013

Alojz Hlina plánuje protest pred ministerstvom práceNezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina sa chystá v predposledný augustový deň pred Ministerstvom práce sociálnych vecí a rodiny SR protestovať proti úžerníkom. Poslanec tak chce ...Zdieľať
vyzva na odstupenie buriana BRATISLAVA 12. augusta (WEBNOVINY) - Nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina sa chystá v predposledný augustový deň pred Ministerstvom práce sociálnych vecí a rodiny SR protestovať proti úžerníkom.


Poslanec tak chce opätovne upozorniť na pôsobenie štátneho tajomníka rezortu práce Jozefa Buriana v nebankovej spoločnosti Ex Credit.

"Občania ešte majú akú takú moc a verím, že to niektorí z nich pochopia a tí, ktorí tu budú tridsiateho, to pochopia. Nevylučujem, že tu budú aj spať a budú upozorňovať hlasným spôsobom, že čo sa deje v tejto krajine, sa už nedeje ani v rovníkovej Afrike," povedal Hlina.

Zároveň premenoval rezort na ministerstvo práce, sociálnych vecí, rodiny a úžery. Billboard s týmto názvom visí na budove pri ministerstve a podľa poslanca tam zostane dovtedy, kým to bude potrebné.

Hlina plánuje vo veci pôsobenia štátneho tajomníka rezortu práce v nebankovej spoločnosti interpelovať aj Vládu SR na jej najbližšom zasadnutí. "Ja budem mimoriadne zvedavý, ako premiér Fico zareaguje," povedal Hlina. Poslanec opätovne vyzval Buriana na odchod z ministerstva. "Pre tento prípad Burian by mal stade odísť tak, že si nestihne zbaliť zo stola," vyhlásil Hlina.

Burian pred časom pre agentúru SITA uviedol, že vo firme Ex Credit mal minoritný, 10-percentný podiel a nebol jej konateľom. Tento svoj podiel vo firme pritom už dávnejšie predal. Podľa Buriana išlo o štandardnú spoločnosť, ktorá sa zaoberala poskytovaním spotrebných úverov a mala aj úver z banky.

Jozef Burian stál v auguste 2003 pri vzniku spoločnosti Ex Credit, ktorá má v predmete činnosti okrem iného aj poskytovanie úverov nebankovým spôsobom z vlastných zdrojov. Spolu s ním je ako spoločník vo firme uvedená aj jedna z najväčších nebankových inštitúcií, firma Pohotovosť, s.r.o. Podľa oficiálnych údajov z internetového výpisu z Obchodného registra bol Burian spoločníkom vo firme až do februára 2007.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
India spustila na vodu lietadlovú loď, ktorú stavia svojpomocne
<< predchádzajúci článok
Na voľby sa od 1. augusta zaregistrovalo už 800 zahraničných Maďarov

Alojz Hlina plánuje protest pred ministerstvom práce - diskusné fórum čitateľov