Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. decembra 2006

Alžbeta II. vyzdvihne vo svojom príhovore úctu k staršímKráľovná Alžbeta II. dnes vo svojom tradičnom Vianočnom odkaze obyvateľom Británie a Commonwealthu vyzdvihne dôležitosť vzťahov medzi mladými a staršími ľuďmi. Príhovor 80-ročnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. decembra (WEBNOVINY) - Kráľovná Alžbeta II. dnes vo svojom tradičnom Vianočnom odkaze obyvateľom Británie a Commonwealthu vyzdvihne dôležitosť vzťahov medzi mladými a staršími ľuďmi. Príhovor 80-ročnej panovníčky budú zo záznamu vysielať o 15:00 miestneho času. Po prvýkrát sa bude pritom dať stiahnuť aj z internetu na stránke www.royal.gov.uk pod titulom Royal Podcast. Presné detaily sú zatiaľ držané pod rúškom tajomstva, no jej pobočníci tvrdia, že hlavnou témou bude to, "čo si starí a mladí ľudia môžu navzájom ponúknuť a ako všetky náboženstvá vyzdvihujú potrebu výchovy mladých ľudí mať rešpekt pred staršími".

V krátkych úryvkoch, ktoré dopredu poslali médiám má na sebe kráľovná oblečený zelený kostým a taktiež rozpráva k žiakom pri tom, ako im pomáha s výrobou koláže s témou narodenia Krista. Rozhlasový a televízny príhovor, tradícia, s ktorou začal otec Alžbety II., kráľ George V v roku 1932 tento rok nahrali v Southwarkskej katedrále na južnom brehu londýnskej rieky Temža.

V priebehu posledných rokov televízia Channel 4 vysielala počas príhovoru kráľovnej alternatívny vianočný odkaz. Tento rok bude úplne zahalená moslimka rozprávať o svojom pohľade na rasu a náboženskú identitu v modernej Británii. O oboch témach sa v krajine tento rok veľa diskutovalo. V nedeľu dostali zvlášť vianočný odkaz od Alžbety II. aj britské vojenské jednotky slúžiace doma a v zahraničí. Vyzdvihovala v ňom odvahu a zanietenosť mužov a žien slúžiacich v Iraku, či Afganistane.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Austrália možno stojí na pokraji ekologickej katastrofy
<< predchádzajúci článok
Pri zosuve pôdy v Indonézii zahynulo najmenej 19 ľudí