Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

10. februára 2019

Alžírsky prezident chce kandidovať opäť do funkcieNa snímke Abdal Azíz Buteflik.Zdieľať
Na snímke Abdal Azíz Buteflik. Foto: TASR/AP
Alžír 10. februára (TASR) - Alžírsky prezident Abdal Azíz Buteflika sa bude uchádzať o znovuzvolenie do funkcie. Ak bude v apríli zvolený, pôjde o jeho piate funkčné obdobie.


S odvolaním sa na Buteflikov prejav k národu o tom informovala alžírska tlačová agentúra APS, podľa ktorej bude príhovor odvysielaný ešte dnes.

Buteflika, ktorý je pri moci od roku 1999, sa pohybuje už len na invalidnom vozíku a od mozgovej príhody v roku 2013 sa na verejnosti objavuje len veľmi zriedka.

Vládnuci Front národného oslobodenia (FLN) usporiadal v sobotu v Alžíri zhromaždenie, na ktorom oznámil, že Buteflika je jeho kandidátom v prezidentských voľbách plánovaných na 18. apríla.

Agentúra DPA pripomína, že Buteflika je jediným prezidentom v severnej Afrike, ktorý ostal pri moci po prodemokratických povstaniach počas takzvanej arabskej jari, ktorá sa začala v roku 2010 v susednom Tunisku.

V tom čase jeho vláda zvládla prodemokratické protesty sľubmi o reformách a zvyšovaní platov, ktoré mali byť hradené z príjmov z predaja ropy a zemného plynu. V minulých rokoch však alžírsky rozpočet trpí globálnym poklesom cien ropy, čo viedlo k škrtom v štátnych dotáciách.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žiaci budú súťažiť vo vedomostiach o ochrane ovzdušia
<< predchádzajúci článok
Michalovce získali na opatrovateľskú službu takmer pol milióna eur

Alžírsky prezident chce kandidovať opäť do funkcie - diskusné fórum čitateľov