Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. februára 2024

Američania financujú výcvik ukrajinských vojakov z vlastného rozpočtu, zahraničný balík pomoci doteraz neschváliliAmerická armáda musí na podporu výcviku ukrajinských vojakov používať financie z vlastného rozpočtu, keďže Kongres doteraz neschválil dodatočnú pomoc Ukrajine. Informuje o tom americká rozhlasová stanica Hlas ...Zdieľať
vojak 676x358 27.2.2024 (SITA.sk) - Americká armáda musí na podporu výcviku ukrajinských vojakov používať financie z vlastného rozpočtu, keďže Kongres doteraz neschválil dodatočnú pomoc Ukrajine. Informuje o tom americká rozhlasová stanica Hlas Ameriky, ktorú cituje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAmerický Senát už schválil návrh zákona o zahraničnej pomoci v objeme 95 miliárd dolárov, ktorého súčasťou je 60 miliárd dolárov pre Kyjev. Avšak napriek tlaku zo strany Senátu a Bieleho domu sa na schválenie v Snemovni reprezentantov ešte stále čaká.

Ukrajina je vo vojne s Ruskom v čoraz horšej pozícii, keďže hrozí, že zníženie podpory zo strany USA spôsobí kritický nedostatok munície už na jar. Nedostatok delostreleckých nábojov spôsobil začiatkom 17. februára stratu kľúčového frontového mesta Avdijivka v Doneckej oblasti.Zdroj: SITA.sk - Američania financujú výcvik ukrajinských vojakov z vlastného rozpočtu, zahraničný balík pomoci doteraz neschválili © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KOOPERATIVA je lídrom medzi poisťovňami. V minulom roku vyplatila klientom viac ako 300 miliónov eu
<< predchádzajúci článok
Poslanci neodsúdili uznesením vojnu na Ukrajine, podľa hnutia Slovensko tak vyjadrili politickú nedôveru premiérovi Ficovi