15. októbra 2009

Američania prišli po Daviesovi aj o Onyewa

Americký nováčik v zadných radoch AC Miláno Oguchi Onyewu si spôsobil vážne zranenie kolena v záverečných minútach stredajšieho posledného zápasu kvalifikácie majstrovstiev sveta 2010 proti ...

WASHINGTON 15. októbra (WEBNOVINY) - Americký nováčik v zadných radoch AC Miláno Oguchi Onyewu si spôsobil vážne zranenie kolena v záverečných minútach stredajšieho posledného zápasu kvalifikácie majstrovstiev sveta 2010 proti Kostarike, ktoré z pohľadu USA už nič neriešilo. Fyzicky disponovaný stopér zažiaril na júnovom Pohári konfederácií FIFA v juhoafrickom dejisku MS 2010 a v lete putoval zo Standardu Liége na San Siro, teraz ho však čaká troj- až štvormesačná pauza vynútená pretrhnutým väzivom. Onyewu sa pokĺzol na šmykľavom trávniku washingtonského RFK Stadium v 83. minúte a plochu opustil na nosidlách. Američania, ktorí si zabezpečili postup do Juhoafrickej republiky sobotňajším triumfom 3:2 v Hondurase, mali už v tom čase vyčerpanú kvótu troch striedaní, dohrávali s desiatimi mužmi. Napriek tomu sa im podarilo v 5. min nadstaveného času vyrovnať zásluhou hlavičky Jonathana Bornsteina z rohového kopu na konečných 2:2, čím poslali svojho súpera do baráže a zariadili priamy postup Hondurasu. Hostia pritom viedli ešte v 72. min 2:0.

Zranenie Onyewa prišlo v čase, keď sa reprezentácia USA spamätáva zo straty útočníka Charlieho Daviesa, ktorý čelí vážnym následkom utorkovej dopravnej nehody. "Dva dni zlých správ," povzdychol si tréner USA Bob Bradley a na margo Onyewa dodal: "Gooch bol dôležitou súčasťou nášho tímu." Dvadsaťsedemročnému obrancovi diagnostikovali pretrhnutie väzu kolenného jabĺčka. Napriek tomu Bradley verí, že sa Onyewu do záverečného turnaja MS stihne dať do poriadku. "Je mladý a zdravý a naši lekári dokážu zázraky," spolieha sa Bradley.