24hod.sk    MS v hokeji 2012

04. mája 2012

Američania si na úvod poradili s Francúzskom

Hokejisti USA zvíťazili v úvodnom stretnutí 76. majstrovstiev sveta v H-skupine v Helsinkách nad Francúzskom hladko 7:2 a do tabuľky si pripísali prvé tri body. O premiérový gól šampionátu ...

usa HELSINKI 4. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti USA zvíťazili v úvodnom stretnutí 76. majstrovstiev sveta v H-skupine v Helsinkách nad Francúzskom hladko 7:2 a do tabuľky si pripísali prvé tri body.

O premiérový gól šampionátu sa postaral Francúz Nicolas Besch v 13. min, do prvej prestávky ešte vyrovnal Kyle Okposo.

Od druhej tretiny mali Američania už prevahu, ktorú pretavili aj do gólov. Syn legendy slovenského hokeja Petra Šťastného Paul zaznamenal tri asistencie.

USA - Francúzsko 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)

Góly: 17. Okposo (Goligoski, Faulk), 24. J. Johnson (Lasch, Faulk), 30. B. Ryan (Pacioretty, Paul Šťastný), 40. Pacioretty (Paul Šťastný, Goligoski), 46. Slater (Palmieri), 51. Okposo (Fowler, Faulk), 58. Petry (Pacioretty, Paul Šťastný) - 13. Besch (Meunier, Auvitu), 34. Bellemare (S. Treille)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo, Jeřábek - Blumel (všetci ČR), Schrader (Nem.), 8402 divákov.