Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. novembra 2023

Američania uvalili ďalšie sankcie na firmy z troch krajín, ktoré pomáhajú Rusku so zásobami pre vojnu na UkrajineSpojené štáty vo štvrtok uvalili ďalšie sankcie na 130 spoločností a ľudí z Turecka, Číny a Spojených arabských emirátov v snahe zamedziť Rusku prístup k nástrojom a zariadeniam, ktoré podporujú jeho ...Zdieľať
russia_ukraine_abducted_mayors_53715 1342b706283e403591aebfd00cba403d 676x451 2.11.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty vo štvrtok uvalili ďalšie sankcie na 130 spoločností a ľudí z Turecka, Číny a Spojených arabských emirátov v snahe zamedziť Rusku prístup k nástrojom a zariadeniam, ktoré podporujú jeho inváziu na Ukrajinu.


Sankcie sa zameriavajú na spoločnosti z tretích krajín a ľudí, ktorí údajne pomáhajú Moskve pri obstarávaní vybavenia potrebného na bojisku, vrátane dodávateľov a odosielateľov.

Americké ministerstvo zahraničných vecí okrem toho uvalilo diplomatické sankcie namierené proti ruskej produkcii energie a ruskému metalurgickému a baníckemu odvetviu.

Americká ministerka financií Janet Yellenová uviedla, že Rusko „je závislé od ochotných jednotlivcov a subjektov z tretích krajín, aby doplnilo zásoby svojej armády a pokračovalo v ohavnej vojne proti Ukrajine, a nebudeme váhať s tým, že ich budeme brať na zodpovednosť“.

Šéf americkej diplomacie Antony Blinken uviedol, že sankcie ministerstva zahraničných vecí boli okrem iného uvalené na ľudí zapojených do obchádzania sankcií.


Zdroj: SITA.sk - Američania uvalili ďalšie sankcie na firmy z troch krajín, ktoré pomáhajú Rusku so zásobami pre vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael je podľa ruského veľvyslanca pri OSN okupačný štát a v konflikte s Palestínčanmi nemá právo sa brániť
<< predchádzajúci článok
USA a Čína sa chystajú na spoločné rokovania o kontrole jadrových zbraní