Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. septembra 2020

Američanom hrozí „svojvoľné zadržanie“, ak budú cestovať do Číny a HongkonguUSA odporučili svojim občanom, aby necestovali do Číny a Hongkongu s tým, že im tam hrozí "svojvoľné zadržanie" a "svojvoľné vynucovanie miestnych zákonov". Predpokladá sa, že nové ...Zdieľať
hong_kong_china_us_travel_warning_99965 6368156f42e7417686cf0663e06b45ae min 676x451 15.9.2020 (Webnoviny.sk) - USA odporučili svojim občanom, aby necestovali do Číny a Hongkongu s tým, že im tam hrozí "svojvoľné zadržanie" a "svojvoľné vynucovanie miestnych zákonov". Predpokladá sa, že nové odporúčanie, ktoré Washington vydal v utorok, zvýši napätie medzi oboma stranami, ktoré stúplo po tom, ako Peking v júni presadil v Hongkongu nový striktný zákon o národnej bezpečnosti.


"Občania USA, ktorí cestujú do Číny alebo sa v krajine zdržiavajú, môžu byť zadržaní bez prístupu k americkým konzulárnym službám alebo bez informácie o ich údajnom porušení zákona," uviedol Washington v cestovnom odporúčaní.

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí v utorok povedal, že USA by mali "úplne rešpektovať fakty a nemali by sa zapájať do neodôvodnenej politickej manipulácie," keď zverejňujú takéto odporúčania.

"Čína vždy chránila bezpečnosť a práva cudzincov v súlade s čínskou legislatívou. Čína je jednou z najbezpečnejších krajín na svete," uviedol hovorca. "Samozrejme, cudzinci v Číne tiež majú povinnosť dodržiavať čínske zákony," doda


Zdroj: Webnoviny.sk - Američanom hrozí „svojvoľné zadržanie“, ak budú cestovať do Číny a Hongkongu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ústavný súd dal súhlas na vzatie do väzby pre sudcu Daniela Béreša
<< predchádzajúci článok
Cena práce na Slovensku stúpala počas koronakrízy rýchlejšie ako priemer Európskej únie

Američanom hrozí „svojvoľné zadržanie“, ak budú cestovať do Číny a Hongkongu - diskusné fórum čitateľov