Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. augusta 2006

Americké stávkové kancelárie ponúkajú kurzy na dátum smrti Fidela CastraInternetové stávkové spoločnosti ponúkajú svojim klientom možnosť zatipovať si, kedy zomrie kubánsky prezident Fidel Castro.Zdieľať
  Spoločnosť BetUS.com vypísala kurzy na mesiac alebo deň v týždni, kedy Castro naposledy vydýchne.

      "Nechceme profitovať z niekoho smrti, Castro je však jedinečný," uviedol riaditeľ sekcie pre vzťahy s médiami spoločnosti BetUS.com Christopher Bennett.
      "Osobne som s tým zápasil. Ale malo by to široký dopad na hospodárstvo, zahraničnú politiku, obchod. Je to viac než len keď niekto odíde," dodal Bennett.
      Podľa neho spoločnosť prijala od tipujúcich na Castra takmer 3000 stávok, čím sa táto stávková príležitosť zaradila medzi najhorúcejšie v prázdninovom období. Väčšina z tipujúcich predpokladá, že Fidel zomrie v septembri alebo októbri.
      Asi 65 percent zo stávok bolo podaných z internetových adries vo floridskom Miami, kde žije približne 650.000 ľudí kubánskeho pôvodu, ktorí odišli z ostrova slobody pred Castrom a jeho revolúciou. "Je to dosť horúce," podčiarkol Bennett, ktorý túto otázku považuje za emocionálnu rozbušku.
      Ďalšia stávková spoločnosť BetCRIS.com zvolila menej priamu cestu. Ponúka stávky na to, či Castro verejne vystúpi do 13. augusta, kedy oslávi okrúhle 80. narodeniny.
      Na otázku, prečo sa stávkujúcich neopýtali priamo na to, či Castro zomrie alebo nie, výkonný riaditeľ BetCRIS.com Mickey Richardson odpovedal, že by nechcel byť súčasťou takéhoto podniku. Dodal, že Fidel Castro je veľmi dynamická postava, ktorá priťahuje záujem ľudí. Podľa neho spoločnosť prijala na Castra doposiaľ asi 100 stávok.
      Ďalšia spoločnosť bodog.com sa pýta, či Castro prevezme kontrolu nad Kubou do 31. októbra tohto roku.
      Zdravotný stav Fidela Castra je príležitosťou klientov internetových stávkových spoločností zbohatnúť na netradičných stávkach. Okrem výsledkov rôznych volieb a hlasovaní mohli tipujúci v nedávnej minulosti skúsiť šťastie napríklad v otázkach, či je Britney Spearsová tehotná, či budú mať André Agassi s manželkou Steffi Grafovou dvojičky, či sa nájde telo nezvestného Jimmyho Hoffu alebo ako hlboko môže ešte klesnúť popularita amerického prezidenta Georgea W. Busha.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tropická búrka Prapiroon si vyžiadala najmenej 31 obetí
<< predchádzajúci článok
Odsúdili pozorovateľov prezidentských volieb v Bielorusku

Americké stávkové kancelárie ponúkajú kurzy na dátum smrti Fidela Castra - diskusné fórum čitateľov

divné5.8. 17:52:13