16. januára 2010

Ancelotti: Najlepší výkon sezóny

V sobotňajšom zápase 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže si schuti zastrieľali hráči FC Chelsea, ktorí divákov na štadióne Stamford Bridge potešili vysokým ...

LONDÝN 16. januára (WEBNOVINY) - V sobotňajšom zápase 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže si schuti zastrieľali hráči FC Chelsea, ktorí divákov na štadióne Stamford Bridge potešili vysokým víťazstvom 7:2 nad konkurenčným Sunderlandom. Zverenci talianskeho kouča Carla Ancelottiho o svojom triumfe prakticky rozhodli už v priebehu prvého dejstva, ktoré pre seba získali v pomere 4:0. Po zmene strán domáci do čierneho namierili ešte trikrát, hosťujúce mužstvo zaznamenalo dva presné zásahy. Po dva góly si v drese "The Blues" do osobných štatistík pripísali francúzsky útočník Nicolas Anelka a stredopoliar Frank Lampard.

"Pravdepodobne sme podali doteraz najlepší výkon v prebiehajúcej sezóne. Takto by sme mali hrať až do konca ročníka," nechal sa po zápase počuť tréner Ancelotti. Impozantné víťazstvo Chelsea je o to cennejšie, že pre reprezentačné povinnosti na Africkom pohári národov sa musí na istý čas zaobísť bez kvarteta svojich opôr - Didiera Drogbu, Michaela Essiena, Johna Obiho Mikela a Salomona Kaloua.

V 8. minúte skóre duelu otvoril Anelka, ku ktorému sa v 17. minúte pridal reprezentačný kolega Florent Malouda. Do prestávky si ešte osobný gólový zápis vylepšili aj obranca Ashley Cole a Frank Lampard. V druhom polčase už na 5:0 zvýšil nemecký stredopoliar Michael Ballack, v 56. min síce znížil nestarnúci Boudewijn Zenden, ale v 65. min svoj druhý gól zaznamenal Anelka, ktorého v 90. min napodobnil Lampard. Gólový účet duelu v 90. min uzavrel Darren Bent zo Sunderlandu.

Chelsea je priebežným lídrom Premier League so ziskom 48 bodov, druhý Manchester United má 47 bodov, ale o zápas viac.

Výsledok:

Chelsea - Sunderland 7:2 (4:0)
Góly: 8. a 65. Anelka, 17. Malouda, 22. A. Cole, 34. a 90. Lampard, 52. Ballack - 56. Zenden, 90. D. Bent, 41 776 divákov