07. októbra 2011

Andrej Meszároš dosiahol svoj prvý bod v novej sezóne NHL

Obranca Andrej Meszároš z Philadelphie sa stal prvým slovenským hokejistom, ktorý dosiahol kanadský bod v novej sezóne zámorskej NHL. Meszároš sa asistenciou podieľal na štvrtkovom ...

andrej meszaros BOSTON 7. októbra (WEBNOVINY) - Obranca Andrej Meszároš z Philadelphie sa stal prvým slovenským hokejistom, ktorý dosiahol kanadský bod v novej sezóne zámorskej NHL.

Meszároš sa asistenciou podieľal na štvrtkovom víťazstve Flyers na ľade obhajcu Stanleyho pohára z Bostonu 2:1. Dvadsaťpäťročný rodák z Považskej Bystrice odohral vo štvrtok vyše 18 minút a prihrával na rozhodujúci gól Jakuba Voráčka.

Pri prvom presnom zásahu Philadelphie zasa asistoval Čech Jaromír Jágr, ktorý dosiahol pri svojej obnovenej premiére v NHL po troch rokoch 1600. bod kariéry. V Bostone pred zápasom vyvesili majstrovský baner a atmosféra bola slávnostná. Kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade vyše 24 minút, ale nebodoval.

O prvé čisté konto sezóny sa postaral James Reimer z Toronta a Maple Leafs doma aj vďaka jeho 32 strelám zdolali Montreal 2:0. Vo Vancouveri sa z víťazstva 4:3 po samostatných nájazdoch tešili hráči Pittsburghu.