07. júna 2016

Argentína bez Messiho zdolala Čile, Panama si poradila s Bolíviou

Argentínski a čilskí futbalisti po zápase

Argentínski a čilskí futbalisti po zápase Foto: TASR/AP
Santa Clara 7. júna (TASR) - Argentínski futbaloví reprezentanti úspešne vstúpili do 45. ročníka Copa America. V D-skupine zdolali Čile 2:1 a odplatili súperovi finálovú prehru z vlaňajšej edície turnaja. Zverenci trénera Gerarda "Tatu" Martina nastúpili bez Lionela Messiho.

Ústrednou postavu duelu v Santa Clare bol Angel di Maria, ktorý po chybe v čílskej rozohrávke strelil úvodný gól a o osem minút neskúr prihral na druhý Everovi Banegovi. Čiľanom sa v nadstavenom čase podarilo už iba znížiť po štandardnej situácii zásluhou Joseho Fuenzalidu.

V úvodnom stretnutí v Orlande zvíťazila Panama nad Bolíviou 2:1. Triumf stredoamerického tímu zariadil dvomi gólmi Blas Perez, víťazný zaznamenal v 87. minúte. Panama je prvým nečlenom juhoamerickej konfederácie CONMEBOL, ktorý dokázal získať tri body hneď pri svojom debute na Copa America.