02. júla 2011

Argentína iba remizovala s Bolíviou na úvod Copa America

V úvodnom zápase futbalových majstrovstiev Južnej Ameriky Copa America remizovala v A-skupine domáca ...

argentina Futbalisti Argentíny odchádzajú sklamaní z úvodnej remízy na turnaji Copa America.Foto: SITA/APLA PLATA 2. júla (WEBNOVINY) - V úvodnom zápase futbalových majstrovstiev Južnej Ameriky Copa America remizovala v A-skupine domáca Argentína v La Plata s Bolíviou 1:1. Po bezgólovom prvom polčase sa Bolívijčania ujali v 47. min vedenia gólom Edivalda Rojasa. Bod pre favorita zachránil v 76. min striedajúci Agüero, ktorý prišiel na ihrisko iba šesť minút pred tým.

A-skupina:

Argentína - Bolívia 1:1 (0:0)
Góly: 76. Agüero - 47. Edivaldo Rojas, ŽK: 36. Tevez, 54. Lavezzi - 34. Flores, 38. Gutierrez, 75. Chavez, 40 000 divákov.
.

Agüero: "Hlavne že sme neprehrali"

Argentínsky futbalový kanonier Sergio Agüero, ktorý bol autorom vyrovnávajúceho gólu v úvodnom súboji futbalových majstrovstiev Južnej Ameriky Copa América Argentína - Bolívia (1:1), neberie neočakávanú remízu svojho tímu nijako tragicky. "Dôležité je, že sme neprehrali. Je to len prvý zápas a každý bude náročný. Bolívia hrala výborne v obrane," cituje 23-ročného kanoniera španielskeho tímu Atlético Madrid portál goal.com. "Nie je jednoduché nastúpiť proti Argentíne, navyše na jej pôde. Za náš výkon sme si však bod zaslúžili. Remíza je spravodlivá a teraz sa musíme sústrediť na ďalšie zápasy," skonštatoval bolívijský útočník Edivaldo Rojas.