Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2018

Arménskeho exprezidenta Kočarjana vzali opäť do vyšetrovacej väzbyNa archívnej snímke Robert Kočarjan.Zdieľať
Na archívnej snímke Robert Kočarjan. Foto: TASR/AP
Jerevan 8. decembra (TASR) - Bývalého arménskeho prezidenta Roberta Kočarjana umiestnili v piatok znova do vyšetrovacej väzby pre obvinenia súvisiace s násilným rozohnaním protestov z roku 2008. Informovala o tom tlačová agentúra AP.


Kočarjan strávil už v lete vo vyšetrovacej väzbe dva týždne. Súd vtedy nariadil jeho prepustenie na základe odvolania, v piatok však vyšší súd toto rozhodnutie zvrátil.

Exprezident sa podľa vyjadrenia svojho právnika vrátil do väzenia sám a nečakal, kým ho odvedie polícia.

Voči Kočarjanovi, prezidentovi Arménska z rokov 1998-2008, vzniesli v júli obvinenia z narušenia ústavného poriadku krajiny. Tohto činu sa mal dopustiť tým, že nechal potlačiť protesty v Jerevane po prezidentských voľbách v roku 2008, pričom zahynulo najmenej osem demonštrantov.

Kočarjan toto obvinenie odmieta a označuje ho za politickú pomstu zo strany súčasného premiéra Nikola Pašinjana, ktorý pomáhal pri organizovaní spomínaných protestov.

V nedeľu sa konajú v Arménsku predčasné parlamentné voľby, v ktorých sa očakáva úspech Pašinjanovej strany. Pašinjan sa stal dočasným premiérom Arménska v máji po tom, ako sa postavil na čelo protestného hnutia, ktoré donútilo po šiestich dňoch k odstúpeniu nepopulárneho prezidenta Serža Sarkisjana.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
J. Mokoš začal svoje piate volebné obdobie vo funkcii primátora Tatier
<< predchádzajúci článok
Facebook musí Taliansku zaplatiť pokutu za zneužívanie údajov klientov

Arménskeho exprezidenta Kočarjana vzali opäť do vyšetrovacej väzby - diskusné fórum čitateľov